Иван Цончев с 4 от 4 в BG-X Ендуро шампионата

Иван Цончев от „Алба дамасцена-МСК“ с „Husqvarna“ спечели 4-та си победа от 4 старта от началото на сезона в Републиканския ни ендуро шампионат, след като триумфира и в „Hard enduro Gorna malina“ с пълен актив от 40 точки. Цончев, който доминира в клас Standart от началото на сезон 2022, отново беше най-бърз в навигацията и X-cross, както на състезанията в Стара Загора, Кърнаре и Корница.

Поредният си успех я клас Pro взе представителят на домакините Любомир Иванов от МСК „Препараторите“ с КТМ, но този път Любо, който отлично познава траковете в региона, беше плътно преследван от Илиян Кузманов от СК „АФГ тийм“ с „Honda“, като двамата завършиха с равни точки – по 35. Иванов имаше проблеми при затворения маршрут, от което се възползва по най-добрия начин Кузманов, който направи отлично състезание.

В Expert Иван Пeчев от МСК „Хард райдърс“ с „Husqvarna“, Борис Чакъров от „Мото дружина Банско“ с KTM и Тихомир Кънов от НК „Виктори“ с КТМ показаха стабилност и в двата дни и заслужено се качиха на подиума.

В клас Senior Асан Имамов от „Ендуро клуб Корница“ с „GasGas“ спечели и в двата дни, следван от Стоян Пачарозов от „Екс ендуро Кърнаре“ с KTM и Иван Спасов от СК „Къртачите“ също с КТМ.

При дамите в Горна малина победата е за Габриела Мартинова от СК „Екстрийм рейсинг“ с KTM.

Организаторите от МСК „Препараторите“ затвърдиха славата си на организатори на истинско хард ендуро, въпреки че, както бяха обещали, заради лошото време намалиха трудността на някои от траковете.

Следващото състезание от календара на BG X-Enduro е „Three mountains hard enduro Bansko“ на 2 и 3 юли.

Крайно класиране BG X-Enduro Горна Малина:

PRO

1. Любомир Иванов – МСК „Препараторите“ – КТМ – 35 т.

2. Илиян Кузманов – СК „АФГ тийм“ – „Honda“ – 35

3. Атанас Димитров – „Ендуро райдърс Старосел“ – „Honda“ – 31

EXPERT

1. Иван Пeчев – МСК „Хард райдърс“ – „Husqvarna“- 37 т.

2. Борис Чакъров – „Мото дружина Банско“ – KTM – 33

3. Тихомир Кънов – НК „Виктори“ – КТМ – 32

STANDART

1. Иван Цончев – „Алба дамасцена-МСК“ – „Husqvarna“ – 40 т.

2. Иван Стойчев – СК „Екстрийм рейсинг“ – KTM – 34

3. Димитър Пъшев – МСК „Хард райдърс“ – КТМ – 28

SENIOR

1. Асан Имамов – „Ендуро клуб Корница“ – „GasGas“ – 40 т.

2. Стоян Пачарозов – „Екс ендуро Кърнаре“ – KTM – 34

3. Иван Спасов – СК „Къртачите“ – КТМ – 28

LADIES

1. Габриела Мартинова – СК „Екстрийм рейсинг“ – KTM – 15 т.

2. Петя Якова – „Екс ендуро Кърнаре“ – КТМ

       

Източник:БФМ