WorldSSP: Дубъл на новака Андреа Локатели

Италианецът Андреа Локатели (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team) с Yamaha направи дубъл на пистата Херес-Анхел Нието. Той спечели и двете състезания – вчера и днес в WorldSSP. Новакът показа отлична форма.

Това бе третата победа на Локатели след тази в Австралия на Филип Айлънд. С това той постигна 100% рекорд след идването си в WorldSSP. Така Локатели стана първия италиански пилот с три поредни победи в състезания от WorldSSP.

Вчера в адската жега на Херес, Локатели спечели убедително с 3,052 сек. аванс пред Жул Клузел (GMT94 Yamaha). Двамата карат Yamaha YZF R6. Трети стана германецът Филип Йотал (Kawasaki Puccetti Racing), който финишира на 7.766 сек.

В днешното състезание битката отново бе между Локатели и Клузел. Надпреварата бе съкратена от 17 на 11 обиколки, заради сблъсъка на Аксел Басиани (Soradis Yamaha Motoxracing) с Рафаеле де Роса (MV Agusta Reparto Corse) на завой 1. Локатели водеше от старта до финала, но дуелът му с французина бе по-оспорван. Разликата на финала бе само 1,867 сек. Трети този път стана световният шампион Лукас Махиас (Kawasaki Puccetti Racing) на 2,146 сек.

Филип Йотъл завърши на комфортната 4-а позиция и бе на 3,4 сек. от Махиас. След него 5-и бе Де Роса, който успя да се върне на пистата след инцидента.