WorldSBK: Сайкс оглави петъчните свободни тренировки за Гран при на Холандия

По доста по-различен от предишните 3 кръга стартира Гран при на Холандия. Пистата „Асен“ посрещна пилотите от Световния Супербайк шампионат (WorldSBK) със студено време и ниски температури. Това обаче не попречи на състезателите да започнат битката още от петъчните свободни тренировки, най-добрите времена за деня на първите 5 от които се побраха в 0.0031 секунди!

Най-бърз вчера беше Том Сайкс (BMW Motorrad WorldSBK Team), който оглави класирането, завъртайки най-добра обиколка на „Катедралата на скоростта“ за 1’35.414 минути във втората сесия и остави на само 3 хилиядни от секундата Джонатан Рей (Kawasaki Racing Team WorldSBK). Впечатление направи и съотборникът на Сайкс Маркус Рейтербергер, който след падането в Гран при на Арагон, подобри няколко пъти времето си и се нареди на четвърта позиция в крайното класиране за деня.

След като завършваше на второто място в досегашните 9 състезания от началото на сезона, Джонатан Рей стартира силно деня, оглавявайки FP1. Състезателят на Kawasaki завъртя най-бърза обиколка за 1’35.598 минути и се устреми към 13-тата си победа на „Асен“. Във втората сесия обаче Рей успя да запише 1’35.417, което бе достатъчно за второто място в крайното класиране за деня, докато другият пилот на „зелените“ Леон Хаслам стана 3-ти.

След като Ducati трябваше да намалят оборотите на новото Panigale V4-R с 250 rpm, това явно създаде доста проблеми на екипа на Aruba.IT и те така и не успяха да направят перфектните настройки за петъчните свободни тренировки. В FP1 победителят в 9-те състезания до момента Ауваро Баутиста финишира на четвърто място, като проблемите за него продължиха и в FP2, по-голямата част от която той прекара предимно в бокса. Испанецът завърши деня на 6-та позиция, като направи няколко по-бързи обиколки в края на сесията.

Днешният състезателен ден стартира с 25 минутната Суперпол сесия, която ще определи стартовата решетка за състезание №1 за Гран при на Холандия. Тя ще започне точно в 12.00 часа и ще бъде излъчвана по Евроспорт 2. Очаквайте подробности в Riders.Live.