WorldSBK: Риналди най-бърз в първия ден на Арагон

Миахел Рубен Риналди (Team GOELEVEN) с Ducati е най-бързият пилот в първия ден на на пистата Моторланд Арагон в състезанието Pirelli Teruel. Той оглави класирането с времето си от FP1 – 1:49,840. Пак с времето си от сутринта, втори, само на 0,001 сек. остана световния шампион Джонатан Риа (Kawasaki Racing). Само Риналди и Риа успяха да слязат под 1:50 мин. за обиколка.

Първите петима в класирането останаха с времето си от сутринта. Това бяха съотборникът на Риа в KRT – Алекс Лоус,  Том Сайкс (BMW Motorrad) и Топрак Разгатлиоглу (PATA YAMAHA).

Във FP2 Риналди отново бе най-бърз с време 1:50,377. Втори остана пак Риа, но този път на по-голяма разлика – 0,274 сек. Трети се нареди Чаз Дейвис (ARUBA.IT Racing – Ducati), на 0,347 сек. Само на 12 стотни след него бе пилотът на Honda Алваро Баутиста (Team HRC). Испанецът еб на 0,359 сек. от лидера.

Пети стана Скот Рединг ARUBA.IT Racing – Ducati), който има сериозна амбиции да си върне лидерството в класирането или поне да стъпи на подиума  на Моторланд Арагон. В топ 6 отново  се нареди пилот на Honda – съотборникът на Бутиста, Леон Хаслам.