WorldSBK: Риналди бие шампиона с 1 хилядна на Арагон

Миахел Рубен Риналди (Team GOELEVEN) победи само с 1 хилядна (0,001 сек.) световния шампион Джонатан Риа (Kawasaki Racing). Това стана на първата свободна тренировка на пистата Моторланд Арагон в състезанието Pirelli Teruel. Това е най-малката разлика в свободни тренировки в сериите WorldSBK.

Риналди даде сериозна заявка за спечелването на първия си подиум в сериите този уикенд.  Той бе и на бързият пилот на Ducati във FP1. Само Риналди и Риа бяха пилотите, слезли под 1:50 мин. за обиколка. Италианецът постигна 1:49.840 мин. Съотборникът на Риа в KRT – Алекс Лоус, стана 3-и, на половин секунда зад двамата пред него.

Том Сайкс (BMW Motorrad) се класира на 4-о място. Той бе само на 2 десети зад Лоус.  Шести стана Топрак Разгатлиоглу (PATA YAMAHA), пред съотборника си Михаел ван дер Марк. Това е крачка напред за дуетът на Yamaha на Арагон. Така в топ 6 бяха 5 производителя.