Tom Vialle е победител в първия кръг на чешкия шампионат по мотокрос

Tom Vialle (КТМ) спечели първия кръг от националният шампионат на Чехия по мотокрос в клас MX2, което се проведе на трасето Dalecin.

Повреда в мотора лиши Jago Geerts (Yamaha) от второто място в кръга. Двамата пилоти направиха страхотно състезание, караха с много добро темпо и се движеха с преднина от около 30 секунди пред третия Rene Hofer (КТМ).

В първия манш Geerts завърши втори, но повредата във втория не му позволи да завърши надпреварата. Това в крайна сметка това му стигна за 9-то място в класирането.

Втори в този първи кръг финишира Hofer, а трети е Simon Leangenfelder (GasGas).