MotoGP – Moto America в цифри

Предстоящият уикенд се очертава изключително наситен със зрелищни събития във всички дисциплини. След доминацията на Марк Маркез (Repsol Honda Team) в Гран при на Аржентина, състезателите от MotoGP шампионата отново се отправят отвъд океана, този път за Moto America – трети кръг на сериите. Circuit of Americas безпорно е територия на испанеца, който няма загуба там, откакто пистата стана част от календара на MotoGP през 2013 година.

Ето и малко статистика пред и MotoGP – Moto Americas този уикенд:

7 – това ще е седмото по ред Гран при на Америка. До момента Маркез е печелил пол-позишън и победи в предишните 6.

9 – Довициозо стъпва на подиума 9 пъти в своите последни 11 състезания. В Америка обаче италианецът се е качвал на подиума само 2 в 6-те състезания Moto America, като последното беше през 2015.

29 – толкова на брой поредни състезания без победа има Валентино Роси

1010 от 10 спечелени състезания в САЩ за Марк Маркез (6 в Остин, 2 в Индианаполис и 1 на Лагуна Сека).

24 – толкова са спечелените точки на Алекс Ринс този сезон (4-то място в Катар и 5-то в Аржентина) – най-доброто му класиране, откакто е в MotoGP и най-доброто класиране за пилот на Suzuki.

Надпреварата за Moto America стартира още днес със свободните тренировки от 17.00 часа българско време. Вижте пълната програма за днес под новината.