MotoE: Ферари печели отново на Мизано

Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE) запази рекорда си на пистата Мизано Марко Симончели. Той спечели трета победа на това трасе в състезание от Световната купа на ФИМ – Enel MotoE. Това е трета победа на Мизано за носителя на Световната купа за 2019 г. Ферари, но е първата му за тази година. Втори стана Ксавие Симеон (LCR E-Team), а трети на подиума стъпи Доминик Аегеретер (Dynavolt Intact GP).

Стартиралият от първа позиция Матиа Касадей (Ongetta SIC58 Squadracorse) взе холшота след страхотен старт на родна земя и скоро влезе в добър ритъм. Зад него бе Симеон, който изпревари отвън  Лукас Тулович (Tech3 E-Racing) и стана втори. Докато отзад се водеше истинска война, Касадеи бе лидер с половин секунда аванс.

Ксавие Симеон

Италианецът бе догонен от Симеон, а Ферари, Жорди Торес (Pons Racing 40) и лидерът в класирането Агеретер започнаха битка в челото. Майк Ди Мелио (EG 0,0 Marc VDS) успя да хване групата.

До финала имаше много размени не местата в пакета на лидерите. С отлична атака лидер стана Ферари, който имаше половин секунда преднина пред гонещите петима ездачи. В последната обиколка Симеон бе близо до Ферари, като намали преднината на 3 десети. Аегеретер успя преди това да изпревари Ди Мелио на предпоследната обиколка.

Доминик Аегеретер

Ферари пресече първи финала и взе 25 т. Симеон финишира на 0,213 сек. зад италианеца и взе първия си подиум в MotoE след Австрия  през 2019 г. С много силна последна обиколка Аегеретер зае третото място.

Торес стана 4-и, което е чудесен резултат за новака. Касадеи се добра до 5-ото място. След него 6-и финишира Ди Мелио. Първите шестима пилоти се събраха в 7 десети, което е най-малката разлика при електрическите мотори досега.

Алесандро Дзаконе (Trentino Gresini MotoE) lстана 7-и и взе първите си точки за този сезон. Зад него 8-и, на по-малко от десета финишира Алекс де Анжелис (Octo Pramac MotoE) в домашното си състезание.  Томазо Маркон (Tech3 E-Racing) победи Ерик Гранадо за 9-ата позиция. Двамата оформиха топ 10 .