MotoE: Аегеретер печели драмата на Мизано

Доминик Аегеретер (Dynavolt Intact GP) спечели първото състезание от Световната купа на ФИМ Enel MotoE. Той бе най-бърз на пистата Мизано за Гран при на Емилиа Романя. Швейцарецът победи претендентите за титлата Жорди Торес (Pons Racing 40) и Матео Ферари (Trentino Gresini MotoE).

Ферари бе наказан за нарушаване границите на пистата в последната обиколка и от втори мина едно място назад и стана 3-и. Той спечели холшота от втора позиция, като остави Торес втори. Имаше тежък хайсайд на Лукас Тулович (Tech3 E-Racing) на завой 2 в средата на колона. За щастие пилотите избегнаха контакта с Тулович. Германецът бе откаран в медицинския център за преглед. Оказа се, че има счупване на трета метакарпална кост в дясната си ръка и има болки в десния глезен. Лекарите решават утре сутринта дали ще е годен да кара във второто състезание.

С победата си Аегеретер увеличи преднината си във временното класиране на 19 т. пред Торес. Испанецът пък измести Ферари от второто място. Тримата на подиума ще стартират утре от първа редица.

Четвърти завърши Матия Касадеи (Ongetta SIC58 Squadracorse). Това е 4-ото ми финиширане в топ 5. Петицата оформи Томазо Маркон (Tech3 E-Racing). След него бе Николо Канепа (LCR E-Team).