Moto2: Първи успех на Бастианини, италиански подиум на Херес

Енеа Бастианини (Italtrans Racing) се върна на подиума след две години. Италианецът спечели победата в Moto2 за Гран при на Андалусия. Бастианини имаше изцяло италианска компания от съотборниците в SKY Racing Team VR46 Лука Марини и Марко Безеки. За първи път от 22 години има италиански подиум в средния клас. Последно това се случи в Имола през 1998 г. Тогава победата спечели Валентино Роси.

Безеки взе холшота от първа позиция и водеше половин обиколка. Бастианини направи смела атака в завой 6 и излезе начело. Три завой по-късно го последва съотборникът му Марини.  Пилотът на Italtrans Racing дръпна напред и имаше преднина от 3-4 десети, като водеше колоната в Moto2 за първи път в кариерата си.

Тримата се закрепиха начело . Зад тях Хорхе Наваро  (Beta Tools Speed Up) атакува отвътре Хорхе Мартин (Red Bull KTM Ajo). Испанците обаче отвориха завоя и това помогна на Мартини, Безеки и Сам Лоус (EG 0,0 Marc VDS) да заемат местата от 2-о до 4-о и да циментират позициите си до финала.

На финала Бастианини прекоси финала на 2,153 сек.  пред Марини. Последният взе 20 т., след като миналата седмица спечели 25. Безеки се задоволи с третото място, но пък гордо направи подиума италиански.

Четвърти стана Лоус, с по-малко от секунда зад Безеки. Пети стана Арон Канет (Openbank Aspar Team Moto3) на повече от 9 сек. Шести бе Хорхе Мартин, следван от Том Люти (Liqui Moly Intact GP).