MXGP: Петър Петров след Гран при на Трентино – коментар

Българският състезател в клас MXGP Петър Петров (North Europe Racing) зае 22-ро място в Гран при на Трентино и прибави нови 3 точки в актива си за генералното класиране на Световния шампионат по мотокрос. Четвъртият кръг на първенството на планетата не мина по най-перфектния начин за българина. Той финишира 18-ти в първия манш, но падане във втория го извади рано от състезанието. Ето какво сподели Петър Петров пред Riders.Live след финала:

“Можеше по-добре да се справя в първия манш, имах едно малко падане. но мисля, че карах добре. Във втория манш първата обиколка бях някъде около 15-ти и се сблъсках с друг състезател, паднах, ударих си колянот, моторът също беше доста изкривен, за да продължа състезанието. Все още незнам дали ще съм готов за следващия кръг, ще се видя с доктора ми тази седмица и ще разберем.”.

Във временното генерално класиране Петър Петров се намира на 25-то място със 7 точки. След Гран при на Трентино лидер продължава да бъде Антонио Кайроли (KTM) със 191 точки, Тим Гайзер със 175 точки и Готие Пулен със 142 точки. Световният шампионат по мотокрос остава в Италия за 5-тия кръг, който ще се състои на 12 май в Ломбардия.