BMU European Road Racing Championship: Очаква се състезание на мокра писта в Серес

3-тият и 4-тият кръг от BMU European Road Racing Championship се очертава да бъдат повече от интересни. Както Riders.Live вече спомена, надпреварата се провежда в памет на президента на Автомобилната и мотоциклетна асоциация на Сърбия (AMSS) Мирко Бутулия.

Според метеорологичните прогнози, този уикенд в „Серес“ се очаква състезание на мокра писта. Това за едни е ок, за други не чак толкова, но със сигурност пилотите ще трябва да приготвят и поне един комплект гуми за дъжд.

SP125, снимки: Lap.bg

Преди да започнем с интервютата, поглеждаме към временното класиране след първите два кръга от BMU European Road Racing Championship.

При най-малките машини от клас SP125 лидер е състезателят на домакините Антониос Аврамопулус (Aprilia) – 50 т., следван от родната надежда Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Aprilia) – 40 т. Трети е Митко Митков (Motomania.BG-Burgas, Aprilia) – 32 т.

В клас F600 след изключително убедителното си каране в първите два кръга, класирането с 50 точки оглавява Павел Драганов (Троян Мотоклуб, Yamaha). Две падания попречиха на най-големия му конкурент Янислав Димитров (Motomania.BG -Burgas, Honda) да даде най-доброто от себе си и да кара на 100%. Той финишира на второто място в двете състезания и е с актив от 40 точки. Трети с 30 т. е македонецът Християн Бузалковски (Honda), за който това беше дебют в 600 сс клас. Този уикенд обаче Драганов ще ппропусне двете състезания поради финансови причини, а Бузалковски няма да стартира заради участие в шампионата Alpe Adria. Това прави челната тройка в F600 абсолютно непредсказуема.

F600

При 1000 сс мотоциклети лидер е австриецът Агах Орман (50 т.), следван от турският пилот Харук Акгун (BMW, 40 т.). Много добро завръщане на пистата направи новият състезател на BG Power Христиан Христов (Kawasaki), който заема третото място във временното класиране с 32 т.

F1000

В клас SSP зрелищната битка между Димитрис Каракостас (Honda) и Милен Георгиев (МСК Кида Моторспорт, Yamaha) без съмнение е все още пред очите на доста фенове. След като си размениха по една победа двамата са в челото с равен брой точки – 45, което прави предстаящите два кръга още по-интересни. На третата позиция с 32 т. е Пламен Петров (ZedMoto, Yamaha).

SSP

В най-атрактивния клас Superbike Ангел Караньотов (Ducati) записа повече от убедителни победи в двата кръга на „Серес“ през март. Състезателят на Overdrive Racing се е настанил на челото с 50 точки актив. В съботната квалификация Караньотов успя да подобри и рекорда на пиститата, като „вдигна летвата“ на 1:17.614 за най-добра обиколка.

SBK

На втората позиция с 36 точки е Робърт Мурешан (Румъния, Yamaha), а топ 3 след прекрасен старт на сезона и 24 точки оформя Димитър Митов (МК Боляри, BMW). След редица проблеми през състезателния уикенд Мартин Чой (EKO BMW Racing Team) се намира на 5-то място с 20 точки и на 4 след Богдан Вражитору (Румъния, Yamaha).

Състезателният уикенд на „Серес“ започва още в петък със свободните тренировки във всички класове. Важно е да отбележим, че организаторите сложиха вход 10 евро за зрители. Пълно временно класиране до момента ще намерите под новината.