BMU: Състезателите на Троян Мото Клуб Пламен Петров и Павел Драганов донесоха победи за България на Motorpark Romania

Състезателите на Троян Мото Клуб Пламен Петров (SSP, Yamaha) и Павел Драганов (F600, Yamaha) донесоха победи за България в VII-мия кръг на BMU Европейския шампионат по мотоциклетизъм на писта, който се проведе днес в Румъния. По съвсем друг начин и с напълно различни челни тройки в почти всички класове се развиха нещата в неделния ден.

SP125: ПОДИУМ ЗА ЖУЛИЕТА ЛЕНКОВА

В клас SP125 Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Aprilia) отново се качи на подиума в Румъния, макар и на третата позиция с 31.802 секунди разлика от първия. Победител при 125 сс машини стана Християн Бузалковски от Македония с Aprilia, следван от Разван Мейтс от Румъния също с Aprilia.

F600: ПЪРВА ПОБЕДА И ЗА ПАВЕЛ ДРАГАНОВ ЗА 2018

В клас F600 Павел Драганов застана на първото място на стартовата решетка, но изгуби няколко позиции и се наложи да догонва. В края на първата обиколка състезателят на Троян Мото Клуб бе изпреварил Валентин Тодоров (ЗедМото, Honda), след което се справи и с победителя от вчера Янислав Димитров (MotomaniaBG, Honda). Драганов остана начело до края на състезанието и пресече първи финалната линия за 22:04.365 минути, оставяйки на 7.918 секунди след себе си пилота на Румъния Влад Неага (Kawasaki). Подиумът със 7.977 секунди разлика допълни Керем Укар (Honda) от Турция. Димитров стартира трети и почти през цялото време се движеше на втората позиция, но в последната обиколка бе изпреварен от Неага и Укар и финишира на четвъртото място.

F1000: ОТНОВО СРЕБРО ЗА РУСИН ЗЛАТКОВ

Няма промяна в челната тройка на клас F1000 от вчерашния ден, където българинът с най-предно класиране е Русин Златков (Kawasaki), който завърши на второ място с 7.766 секунди разлика след победителя Александру Шекели (BMW).

SSP: ПЪРВА ПОБЕДА ЗА ПЛАМЕН ПЕТРОВ ЗА СЕЗОНА

Пламен Петров стартира първи в клас SSP и не позволи за бъде изпреварен до края, завършвайки надпреварата за 20:51.871 минути. С второ място на подиума се поздрави рожденикът днес Милен Георгиев (АИТ Рейсинг Тийм, Yamaha), който остана на 3.339 секунди, следван от Йонел Паскота (Yamaha, +8.778 секунди). Малшанс днес за победителя от вчера Александър Георгиев (Honda), който в петата обиколка при опит да изпревари Петров, изтърва първия завой на Motorpark Romania и излезе от пистата. Състезателят на МСК Плевен се върна без проблем „в играта” и завърши на четвъртата позиция.

SUPERBIKE: ТЕХНИЧЕСКИ ПРОБЛЕМИ ЗА БЪЛГАРСКИТЕ ФАВОРИТИ

Робърт Мурешан (Ducati) потегли от пол-позишън в клас SBK, но първи в първия завой влезе Мартин Чой (EKO BMW Racing Team, BMW), следван от победителя от вчера Ангел Караньотов (Ducati). Няколко завоя след старта пилотът на Overdrive Racing бе изпреварен от Мурешан, а малко след това счупи скоростния лост и бе принуден да се прибере в бокса. Караньотов се върна бързо на пистата, но заради проблемите със скоростите, не успя да даде всичко от себе си – караше съвсем спокойно и само до трета предавка, за да завърши и пресече 7-ми финалната линия. Чой водеше в първите три обиколки, когато бе изпреварен от Мурешан. Състезателят на домакините запази лидерството си до края и спечели победата, завъртайки всички 12 обиколки за 20:18.394 минути. Втори, на 7.538 секунди финишира Чой, следван от Богдан Вражитору (Kawasaki).

BMU Европейският шампионат по мотоциклетизъм на писта, който става още по интересен, продължава отново с двоен състезателен уикенд на 7-8 юли в Серес, Гърция.