Мартин Чой след „24-те часа на Льо Ман”: „Беше много силно състезание, завършихме 17-ти в Суперщок!”

Отборът на Мартин Чой (BMW) Exteria Eko Racing завърши на повече от успешното 17-то място в клас Суперщок на изключително тежката надпревара „24-те часа на Льо Ман” – втори кръг от Световния Ендуранс шампионат при мотоциклетите. Съотборници на българина бяха Мирослав Попов, който направи 777 обиколки и остана на 66 от победителите с Honda и Ладисав Шмерик.

Беше едно много силно състезание. През нощта карах с времената на първите и завършихме без да имаме никакви технически проблеми, освен в началото, когато ни свърши бензина. Тогава се движехме 11-ти, но загубихме 25 обиколки заради това. Все пак сме 33-ти в общото класиране и 17-ти в клас Суперщок, което е повече от прилично. Да не забравяме, че пилотите от клас Супербайк имат право на 48 гуми за състезание, а ние на 27, така че място за сравнение няма.” – каза Мартин Чой малко преди да отлети за България.

40-тото издание на надпреварата при мотоциклетите спечели тимът на F.C.C. TSR Honda France. За 24-те часа победителите направиха 843 обиколки на легендарното френско трасе и донесоха 12-ия триумф за конструктора. Очаквайте подробности.