Представянето ми през 2017-та беше много успешно за мен” – това заяви пред Monster Energy най-добрият български състезател по мотоциклетизъм в момента Мартин Чой, който за пореден път доминира в републиканския шампионат на най-зрелищната мото-дисциплина.

Този сезон състезателят на ЕКО BMW Racing Team спечели 6 от 8-те старта за годината и доказа, че опитът и упоритият труд се възнаграждават.

Освен успеха си в родния шампионат Мартин завърши втори в европейския BMU EUROPEAN ROAD RACING CHAMPIONSHIP 2017, в който, поради други ангажименти, той пропусна цели 4 старта и въпреки това стъпи на второто място на подиума.

Амбициите на Чой обаче не спират тук. За втори сезон той участва в може би най-тежките надпревари в света – Световният Ендуранс Шампионат (FIM World Endurance Championship).

Всички помним как под аплодисментите на 100 000 фена, Мартин завърши първото си участие във великото „24 часа на Льо Ман“, бутайки своя мотор до финалната линия, след като кара сам близо 15 часа без почивка.

Мартин и неговият тим започнаха новия сезон 2017/2018 с престижно 5-то място в първото състезание от календара на френската писта “Бол Д’Ор”, а следващия кръг е на 21-ви и 22-ри април 2018-та отново на легендарната “Льо Ман”.

Шампион на България, успяхме да вземем участие в 9 кръга от Европейския шампионат и завършихме всичките с първи места. Годината в Световният Ендуранс Шампионат беше много силна за нас, защото още от началото се видя, че имаме сили за топ 5, но все нещо се случваше и не можехме да завършим, тъй като това е шампионат, в който трябва и много късмет. Въпреки това успяхме да започнем сезон 2018 с 5-то място в първият кръг на пистата Бол д‘Ор.” – каза Чой

Второто място в Европейският Шампионат се дължи само и единствено на това, че участвам в 4-ри различни шампионата и много от кръговете съвпадат, но се радвам, че тези, в които се състезавахме завършиха с успех.Що се отнася до 2018-та, целите са ни да участваме във всички кръгове Световния Ендуранс шампионат.” – допълни той.