Пълни времена от квалификациите за финалния кръг на Републиканското по мотокрос в Айтос

87 състезатели от България, Румъния, Турция и Гърция стартираха в днешните квалификации за финалния кръг на Републиканския шампионат по мотокрос, който се провежда в Айтос. Това съобщи Българската федерация по мотоциклетизъм на официалния си сайт. Този път Айтос посрещна публиката с топло октомврийско време, а състезателите – с много прах на пистата.

Снимка: БФМ

При най-малките МХ65 най-бърза обиколка направи Християн Георгиев (2:14:276 минути, НСА Моторспорт, КТМ). Втори на 2.975 секунди се нареди Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ), а трети остана Золтан Ордог от Румъния с Husqvarna.

В МХ85 квалификацията без изненада спечели Димитър Грозданов (2:02:287 минути, МСК Калабак 1969, КТМ). С много малка разлика – 0.142 секунди втори завърши Кристиян Иванов (НСА Моторспорт, КТМ), а това е предпоставка за поредния интересен „дуел” между двамата в двата манша утрешния ден. Трети днес се нареди Николай Малинов (МСК Севлиево, КТМ) с 1.230 секунди пасив.

Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) даде най-добро време от 1:50:081 в квалификацията в клас МХ2. Втори на 1.603 секунди остана Хакан Халми (МСК Севлиево, КТМ), следван от Алекс Димитров (Мотоспорт Варна, КТМ, +5.997).

В клас МХ1 най-бърза обиколка на мото-полигон Айтос направи Георги Георгиев (Текстил рейсинг, Suzuki) – 1:53:634 минути. Втори, на 1.134 секунди разлика, финишира румънецът Адриан Радута.

По традиция днес се състоя и първият манш в клас МХ, където победата спечели Мартин Тодоров (235 точки, КТМ). Във втората обиколка състезателят на AirMax Racing Team изпревари лидера в класирането Владимир Попов (258 точки, НСА Моторспорт, Kawasaki) и пресече първи финалната линия с време 20:40.971 минути. Попов остана на 10.008 секунди разлика, но благодарение на второто си място увеличи аванса си на 23 точки.  Както е известно за първо място се дават 25 точки и с оглед на позициите,  шансовете на Тодоров за краен успех на сезона изглеждат почти илюзорни, но на теория съществуват. Трети днес с 25.489 секунди пасив завърши Григор Царев(JRC-София, КТМ).

Официалното откриване на Гран при България е утре от 10.30 часа, а веднага след това са и маншовете във всички класове.

Резултати: Пламенка Луканова