Поредното силно представяне за MotomaniaBG в Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта

Състезателите на MotomaniaBG – Бургас затвърдиха силното си представяне в Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта, регистрирайки две победи и общо 3 подиумни класирания в петия кръг. За пръв път през 2017 Grand Prix Bulgaria даде възвожност на родните пилоти да зарадват близо 2000 зрители, които се бяха събрали около пистата в Долна Митрополия, въпреки постоянно изливащия се силен дъжд в неделния ден.

В клас SP125 първа победа за сезона извоюва Милен Георгиев (Aprilia), който стартира и през цялото време караше с дефектирал съединител. От старта колоната поведе Жулиета Ленкова (МСК Плевен, Aprilia), но Георгиев атакува преди финалния завой в първата обиколка, което даде резултат и той я изпревари. Георгиев „затваряше” много умело опитите на Ленкова за изпреварване и с аванс от 2.6 секунди финишира първи. Трети остана македонския пилот Християн Бузалковски (Aprilia), който завърши на цели 53.5 секунди зад Георгиев.

Милен Георгиев (SP125, SSP)

Проблемите с мотора за Милен продължиха и в клас SSP. Състезателят на MotomaniaBG се движеше втори, когато изпусна плаката на визьора. Все пак въпреки нулевата видимост, той успя да завърши надпреварата в топ 5.

„Тръгнах трети след Александър Георгиев и Йонел Паскота. После обаче нямах почти никаква видимост и върнах газта. Все пак се радвам, че успях да завърша пети въпреки техническите проблеми” – бяха думите на Милен.

За старта на F600 дъждът се усили, но това като че ли донесе допълнителна доза адреналин на пистата. Фаворитът в тази категория Красимир Михайлов (Троян Мото Клуб, Honda) взе старта, следван от Тодор Меченски (V-Tac Racing, Yamaha), Али Йегин от Турция и Янислав Димитров (MotomaniaBG, Yamaha). Два завоя по-късно Михайлов „изтърва предницата на Honda-та и падна, като за щастие се отърва без контузии. Това освободи пътя на Меченски, който водеше цели 5 обиколки. В същото време пзад него в борба за второто място Янислав Димитров изпревари Йегин, но във втората обиколка турският пилот успя да си върне позицията. Въпреки това състезателят на MotomaniaBG не се отказа и продължи да преследва турчина, който обаче беше погнал Меченски. Три обиколки по-късно Йегин се справи с пилота на V-Tac Racing и се откъсна напред, завършвайки първи с 18.5 секунди преднина. Благодарение на чудесното си каране Димитров завърши трети на 23.8 секунди зад победителя, качвайки се на подиума за трети път този сезон.

Тази година отново първото състезание пред родна публика се оказа на дъжд, но пък от миналата година имам натрупан опит. Имахме малко технически проблеми от warm-up-а в неделя: извиха се предните дискове, но механикът на мотора ми реагира бързо и в рамките на 20 минути моторът отново беше готов. В неделя направих лош старт, но успях да изляза втори в първата обиколка. На втората турският състезател ме изпревари и през цялото състезание карах на 3-та позиция и така си и завърших. Като цяло съм доволен.” – бяха думите на Янислав Димитров след финала.

Петър Дианов, F1000

В клас F1000 Петър Дианов (BMW) донесе втората победа на MotomaniaBG за вчерашния състезателен ден. Дианов направи добър старт и тръгна втори, но състезателят преди него падна по средата на обиколката. Така пилотът на бургаския тим пое лидерството и не позволи да му го отнемат до края на надпреварата. Дианов пресече финалната линия с над 16 секунди разлика, следван от Слободан Ивчевски и Сашо Николов.

Подробна информация за представянето и на останалите родни пилоти очаквайте по-късно днес!