Мотоциклетизъм: Първа победа за сезона за Жулиета Ленкова в SP125, екшън в F600

Не по-малко интересни от SBK и SSP бяха състезанията в класовете SP125, F600 и F1000 на Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта вчера.

В клас SP125 Жулиета Ленкова (Aprilia) поведе на първия завой и не позволи да бъде изпреварена до края. Състезателката на МСК Плевен завъртя 10-те обиколки за 15:59.389 минути и пресече първа финалната линия, оставяйки на цели 7.926 секунди македонският пилот Християн Бузалковски (Aprilia). Технически проблем не даде възможност на другия фаворит в най-малкия клас Милен Георгиев (MotomaniaBG, Aprilia) да даде най-доброто от себе си и той допълни подиума с 12.108 секунди паси.

ЧЕРВЕН ФЛАГ И МАЛШАНС ЗА КРАСИМИР МИХАЙЛОВ В F600

Красимир Михайлов, Троян Мото Клуб

Солидна порция екшън предложи надпреварата в клас F600. Победителят от вчерашните квалификации и абсолютен фаворит Красимир Михайлов (Троян Мото Клуб, Honda) поведе на старта, но падане на румънеца Усрачи Йонут в третата обиколка наложи поява на линейката и развяване на червения флаг. След рестарта Михайлов не успя да потегли добре заради технически проблем на старта, което даде шанс на турския състезател Осман Пандир (Yamaha) да излезе отпред. Нищо не се промени в оставащите 8 обиколки: Пандир взе победата, а Михайлов остана на второто място с 12.421 секунди след него. Топ 3 оформи Тодор Меченски (V-Tac Racing, който потегли 5-ти на старта, но успя да се класира трети на 19.7 секунди след победителя.

УБЕДИТЕЛНА ПОБЕДА ЗА КАЛОЯН АНГЕЛОВ В F1000

Изключително интересно състезание стана в клас F1000. Фаворитът Калоян Ангелов (МК Боляри, Honda) бе изпреварен още на старта от македонеца Слободан Ивчевски (Honda). Във втората обиколка обаче българинът атакува и пое лидерството, като не позволи да му бъде отнето до края на надпреварата. Ангелов пресече първи финалната линия, оставайки Ивчевски на 2.047 секунди пасив. През цялото състезание двамата бяха плътно пресследвани от сърбина Тодор Драженко, който обаче успя да се класира едва трети с разлика 10.310 секунди.

Успешен дебют в Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта направи представителят на Sofia Riders Христиан Христов (Троян Мото Клуб, Kawasaki), който финишира на изключително приличното 7-мо място в първото си професионално състезание.

Високо-скоростният екшън на “Серес” продължава днес с втория кръг от Балканския шампионат по мотоциклетизъм на писта с програма – идентична на вчерашната.