Янислав Димитров, Motomania.BG: “Motor Park Romania е любимата ми писта!“

Днес на пистата Motor Park Romania ще се състоят свободните тренировки за следващите 2 кръга от BMU European Road Racing Championship.

Снимки: Lap.bg

Като лидер в F600 на стартовата решетка ще излезе състезателят на Motomania.BGБургас Янислав Димитров (Honda). В момента бургазлията води убедително във временното генерално класиране с актив от 26 точки пред Павел Драганов (Троян Мотоклуб, Ямаха, 50 т.). Драганов обаче ще пропусне двата старта в Румъния поради финансови причини.

На третото място е Марио Ашминов (SB Moto Racing Team, Kawasaki), който обаче също пропуска поради далеч по-приятна причина – стана баща.

Така конкуренция на Янислав Димитров в двата старта през този уикенд от българска страна ще бъдат само Асен Лилов (МСК Плевен) и Ивайло Тодоров (МК Боляри). Очакват се обаче доста състезатели от Румъния, но все пак бургазлията е с реални шансове да увеличи преднината си при успешно представяне.

Ето какво каза той преди старта за Riders.Live:

“Предишните два кръга на «Серес» минаха добре. В събота стартирах 3ти и поведох още от първия завой. До 4-тата обиколка бях натрупал аванс от 6 секунди, но се появи технически проблем, който ми попречи да задържа темпото и финиширах 3ти. В неделя стартирах трети и поведох отново от първия завой, водех 3 обиколки, но гръцкият пилот ме изпревари и наложи добро и ротинно темпо и завърших 2-ри. Сега излизам уверен, защото Motor Park Romania ми е любимата писта. Нямах много тренировки преди старта, Карах на Калояново в сряда и тренирах основно спиранията понеже, както знаете разполагам с нова спирачна система от месец, която ме тормозеше на «Серес» Искам да използвам отново възможността да благодаря на екипа ми, затова, че винаги са зад мен и рекламодателите:

#PitSTOP #Luchibg #Rauch #EmandieviMOTO #PandaElectronics #ZooGroup #takeawayVELEKA #Ravenol.”