С много кал и 2 победи в навигацията за WINBET Hard Riders стартира Xtreme Enduro – Севлиево

С много кал, чести превалявания и огромен брой нефиниширали състезатели стартира Xtreme Enduro – Севлиево – първи кръг от Републиканския Ендуро шампионат (BG-X Enduro Championship 2019). Надпреварата се провежда в района на мото-полигон „Горна Росица“ в два етапа – навигация по GPS през днешния ден и ендурокрос на затворено трасе в неделя.

Стартовият списък на Xtreme Enduro – Севлиево наброяваше общо 122-ма състезатели в класовете „Профи“, „Експерт“, „Стандарт“ и „Жени“, а организатори са МСК Ендуро Севлиево със съдействието на Община Севлиево. Въпреки трудните условия, чудесно представяне в днешната навигация записаха пилотите на WINBET Hard Riders Искрен Генов (Gas gas) и Кристиан Петров (KTM), които взеха победите съответно в класовете „Профи“ и „Експерт“. С добро каране днес се отчетоха и пилотите на домакините от МСК Ендуро Севлиево Светослав Маринов (КТМ), който завърши втори в клас „Експерт“ и Камен Дочев (KTM), който взе първото място в „Стандарт“.

Клас „Профи“

Само 2-ма от общо 8 състезатели финишираха в категория „Профи“ днес. Фаворитът и шампион от миналата година Теодор Кабакчиев (WINBET Extreme Racing, KTM) потегли първи, но пое по грешна посока, което му коства много време. В крайна сметка габровският пилот завърши на второ място с 1:10:32.9 часа закъснение. Първи до финала, въпреки кошмарния трак, достигна Искрен Генов, който преодоля дистанцията за 5:41:10.7 часа.

Клас „Експерт“:

8 “експерти“ завършиха съботната навигация. Първи за време 5:35:59.5 часа финишира Кристиан Петров, следван от Светослав Маринов, който остана на 42:40.2 минути разлика и Драгомир Добрев (МК Боляри, КТМ) – с 44:59.4 минути разлика.

Клас „Стандарт“:

Доста пилоти – общо 29 успяха да се справят с тежкия трак в клас „Стандарт“. Тук челната тройка окупираха Камен Дочев – 2:10:21.4 часа, Иван Печев (Хард Ендуро Плевен, Husqvarna) – 2:18:23.1 часа и Мирослав Стоянов (СИКС Спортс, КТМ) – 2:20:21.8 часа.

Клас „Жени“:

Пет дами украсиха стартовия списък на Xtreme Enduro – Севлиево. С навигацията обаче се справиха само Ина Джамбазова (МК Боляри, КТМ) и Габриела Мартинова (WINBET Extreme Racing, KTM), които завършиха съответно на 1-во и 2-ро място.

За съжаление в клас „Сеньор“ нито един от пилотите не се справи успешно с трака.

Xtreme Enduro – Севлиево продължава утре с ендурокрос на мото-полигон „Горна Росица“, който предлага чудесни условия за наблюдение на атрактивните финали от трибуните дори при дъждовно време. Опознавателните обиколки за ендурокроса стартират в 09.00 часа.