Състезателите на WINBET стартираха Републиканското по Ендуро с 3 победи и 5 подиума в Севлиево

Подкрепяните от WINBET отбори Hard Riders и Xtreme Racing стартираха повече от перфектно сезона в Републиканския Ендуро шампионат (BG-X Enduro Championship) с 3 победи и 4 подиума.

Надпреварата се проведе на мото-полигон „Горна Росица“ в два етапа – навигация по GPS в събота и повече от зрелищен за публиката ендурокрос в неделя. Организатори бяха МСК Ендуро Севлиево със съдействието на Община Севлиево. Стартовият списък наброяваше общо 122 състезатели, които премериха сили в класовете „Профи“, „Експерт“, „Стандарт“ и „Жени“.

„Кал, кал, много кал и пак кал“ – така пилотите описаха двата дни от Xtreme Enduro – Севлево. Какво се случи в отделните класове?

Теодор Кабакчиев, снимка: Тодор Пашов

Клас „Профи“

Само 2-ма от общо 8 състезатели финишираха в категория „Профи“ в съботната навигация. Фаворитът и шампион от миналата година Теодор Кабакчиев (WINBET Xtreme Racing, KTM) – също подкрепян от WINBET потегли първи, но пое в неправилна посока заради грешка в GPS-а, което му коства много време. В крайна сметка габровският пилот завърши на второ място с 1:10:32.9 часа закъснение. Първи до финала, въпреки кошмарния трак, достигна Искрен Генов, който преодоля дистанцията за 5:41:10.7 часа.

На ендурокроса в неделя, подкрепяният от WINBET Кабакчиев триумфира в двете състезания, затваряйки някои от конкурентите си с обиколка. Победителят от навигацията Искрен Генов записа резултат 2-3 в двата манша и с 22 точки, завърши втори Ендурокроса. Така Кабакчиев и Генов се оказаха с равен брой точки в крайното класиране на Xtreme Enduro – Севлиево – 37, но заради по-добрата навигация вчера състезателят на WINBET Hard Riders се качи на най-високата стълбичка на подиума.

Клас „Експерт“

Кристиан Петров

8 “експерти“ завършиха съботната навигация в клас „Експерт“. Първи за време 5:35:59.5 часа финишира 18-годишната надежда на WINBET Hard Riders Кристиан Петров, пресече финала с 42:40.2 минути аванс пред втория. В неделя състезателите от клас „Експерт“ караха на серии. Петров зае второто място, но заради по-доброто класиране в навигацията и актив от 37 точки спечели златото в крайното класиране за кръга. Кабакчиев направи пълна доминацията на WINBET за професионалистите, качвайки се на втората стълбичка на подиума.

Клас „Стандарт“

В клас „Стандарт“ състезателят на WINBET Hard Riders Иван Михов (KTM) се представи повече от чудесно. С четвърто място в навигацията и убедителна победа в ендурокроса, той събра общо 33 точки и грабна среброто в Xtreme Enduro – Севлиево.

Клас „Жени“

Пет дами украсиха стартовия списък на Xtreme Enduro – Севлиево. С 2-ро място в навигацията и победа в ендурокроса представителката на WINBET Xtreme Racing Габриела Мартинова (KTM) cъбра общо 37 точки и грабна победата в първия кръг на РЩ по ендуро, затвърждавайки доминацията на отбора.

Предизвикателствата за състезателите на WINBET Hard Riders продължават с втория кръг от Републиканския шампионат по Ендуро продължава в Габрово на 4-5 май 2019.