Състезателите на M6 Yamaha Racing Team готови за старта на мотокрос сезона

Състезателите на M6 Yamaha Racing Team Мартин Тодоров (клас MX) и Дани Цанков (клас MX65) са готови за старта на Републиканския шампионат по мотокрос (РШ). Той ще бъде даден утре на обновения мотополигон в Порой, Поморие.

Припомняме, че многократният шампион Мартин Тодоров завърши повече от задоволително сезон 2018 със спечелени 14 от 14 манша и 7 от 7 победи в отделните кръгове на РШ. Тази година той ще кара 450 сс мотоциклет Yamaha 2019. Другият пилот на M6 Racing Team – младата надежда Дани Ценков кара от съвсем скоро, като през сезон 2018 се представи повече от чудесно, финиширайки на 9-то място в крайното класиране за сезона. В този клас участваха близо 30 състезатели.

Ето какво сподели Мартин Тодоров на M6 Yamaha Racing Team преди състезатението утре:

Дани премина сериозна предсезонна подготовка в Италия тази година. При всички положения ще се борим за класиране в топ 3. Все пак целта винаги е победата. Конкуренцията в малкия клас ще е доста сериозна, като се започне от Мирослав Димитров, Венцислав Тошев, шампионът от миналата година Енис Байрамов. Определено няма да е лесно, но смятам, че имаме сериозни шансове. Аз малко изоставам с подготовката, така че при мен ще е по-скоро „каквото стане“ на това трасе.“