РШ по мотокрос стартира с победа в първия манш в клас МХ за M6 Yamaha Racing Team

С победа в първия манш на клас МХ за състезателя на M6 Yamaha Racing Team Мартин Тодоров (Yamaha) стартира днес в Поморие Републиканският шампионат по мотокрос. Стартовият списък наброяваше 87 състезатели, сред които от Румъния, Гърция и Турция, съобщи Българската федерация по мотоциклетизъм.

Обновеният мото-полигон в Порой посрещна десетки фенове на мотоциклетния спорт със слънчево и сравнително топло пролетно време, много прах и приятни емоции. Днес се състояха свободните тренировки и квалификациите в различните класове, както и първият манш в клас МХ.

Чудесно започна уикендът за пилотите на M6 Yamaha Racing Team. Републиканският шампион от миналата година Мартин Тодоров отстъпи в квалификациите на Григор Царев (JRC Моторспорт, КТМ) 0.344 секунди, но в първия манш стартира по перфектен начин и поведе групата. Състезателят с №6 увеличаваше преднината си обиколка след обиколка и пресече първи финалната линия с цели 17.167 секунди разлика пред Царев. Подиумът с 42.400 секунди пасив допълни Йонут Кояну (Yamaha).

В останалите класове днес се състояха квалификационните маншове. При най-малките мотоциклети – МХ65 конкуренцията продължава да бъде доста силна. Тук челната тройка днес оформиха Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тийм, КТМ), Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ, +2.842 секунди) и Тихомир Йорданов (МСК Девня, Марцианопол, КТМ, +6.832). Изключителен напредък показа другият пилот на M6 Yamaha Racing Team – Дани Цанков, който финишира четвърти.

При 85 сс машини Виктор Бориславов (Мотоспорт Варна, КТМ) стартира убедително сезона с победа в квалификацията и аванс от 1. 840 секунди пред Християн Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ). На третото място днес завърши Золтан Ордог с Yamaha и 3.448 секунди разлика.

В клас МХ2 без изненада Майкъл Иванов (НСА Моторспорт, КТМ) за пореден път показа класа и финишира на първото място, с 5.728 секунди пред Алекс Димитров (Мотоспорт Варна, KTM). На третото място тук финишира Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ) с 8.484 секунди разлика.

В клас МХ1 квалификацията спечели румънецът Джордже Кабал (Husqvarna), а българските надежди Георги Гочев (МСК Девня Марцианопол, КТМ, +2.894) и Калоян Илиев (МСК Севлиево, КТМ, +4.051), финишираха съответно на второ и трето място.

По програма официалното откриване на Гран при Поморие е утре от 10.30 часа, след което стартират и състезателните маншове във всички класове.