Резултати и видео от първите свободните тренировки преди старта за Голямата награда на Чехия от световния шампиоинат по мотоциклетизъм на писта

Пилотът на Ducati в MotoGP Андреа Довициозо оглави първата свободна тренировка от състезателния уикенд на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта за Голямата награда на Чехия.

Кръгът на “Бърно” е първият след лятната пауза през 2019-а, а именно Довициозо е миналогодишният победител там. Въпреки че италианецът записа най-бързата обиколка в 45-минутната сесия, трима други пилоти дадоха време с изоставане от само една десета – Марк Маркес (Honda), Маверик Винялес (Yamaha) и Мигел Оливейра (КТМ). В топ 5 намери място и още един конструктор – Suzuki със Силван Жинтоли, който ще стартира този уикенд с “уайлд кард”.

Лидерът в генералното класиране Маркес бе начело за почти цялата тренировка, като летящите обиколки започнаха в последните минути на сесията. Дови взе първото място в последната минута с аванс от 0.029 сек спрямо Маркес, трети се нареди Винялес, а Оливейра остана на 0.099 сек зад италианеца с Ducati.