Нови 3 точки за Петър Петров в Световния шампионат по мотокрос

Пилотът Петър Петров с КТМ спечели три точки от петия кръг на световния шампионат по мотокрос, след като завърши на 18-о място в първия от два старта на клас MXGP в Мантуа, Италия,  съобщиха колегите от БНР. Състезателят на North Europe Racing е 28-и в генералното класиране със сбор от десет точки.

Петров завърши първото състезание, което беше проведено при много лоши условия след изсипалия се проливен дъжд над цяла Италия, на 18-а позиция при обиколка изоставане от победителя Антонио Кайроли (Италия, Ред Бул КТМ). Деветкратният световен шампион финишира с време 36:48.024 минути и с 10.064 секунди пред Паулс Йонас (Латвия, Хускварна), както и с 11.315 пред Арминас Ясиконис (Латвия, Хускварна).

Българският мотоциклетист започна добре второто състезание и се движеше на 14-о място, но отпадна десетина минути преди края. Кайроли спечели и него с време 35:37.572 минути.