Мотокрос: Майкъл Иванов безапелационен в общия старт на МХ2 и МХ1 на „Козар Белене“

74 състезатели от България, Турция и Румъния взеха участие в завършилия днес Гран при Левски – 4-ти кръг от Републиканския шампионат по мотокрос. Близо 1000 зрители наблюдаваха зрелищните състезания в различните класове при отлично време и добре подготвено трасе. Безспорно най-интересна бе надпреварата в МХ2 и МХ1, където този път стартът беше общ.

Какво точно се случи на мото-полигон “Козар Белене“?

В клас МХ65 максималните 50 точки от надпреварата на „Козар Белене“ спечели Мирослав Димитров (Марица Рейсинг Тийм, КТМ), който и в двата манша финишираше с около 20 секунди разлика пред Венцислав Тошев (МСК Севлиево, КТМ, 44 т.). Топ 3 с 40 т. оформи Тихомир Йорданов (МСК Девня Марцианопол, КТМ).

Почти идентични бяха двата манша и при 85 сс машини, където с абсолютна победа триумфира Христиан Георгиев (Пловдив Мотор Спорт, КТМ, 50 т.). На втората позиция с 44 точки се класира Виктор Бориславов (Моторспорт Варна, КТМ), следван от Живко Иванов (МСК Диана Рейсинг, КТМ, 40 т.).

Доста интересни бяха състезанията в класовете МХ1 и МХ2, за които организаторите решиха стартът да бъде общ. Троянската звезда Майкъл Иванов (Тексим Моторспорт, КТМ) за пореден път показа върхова форма и триумфира в двата манша с по-малката машина, финиширайки с повече от обиколка пред Любомир Васев (Тексим Моторспорт, КТМ) в първия манш и Димитър Грозданов (МХ Тийм Симитли, КТМ) във втория. Топ 3 в първия манш в общото класиране допълни Жулиян Георгиев (Несебър Мото, КТМ), а във втория – Кристиан Иванов (Тексим Моторспорт, КТМ). Класирането в отделните класове е следното:

МХ1:

1. Любомир Васев – 50 т.
  2. Стефан Нейчев (Аир Макс Рейсинг Тийм, Yamaha) – 44 т.
  3. Калоян Илиев (МСК Севлиево, КТМ) – 40 т.

2. Жулиян Георгиев – 41 т.
  3. Виктор Нейчев (Еър Макс Рейсинг Тийм) – 38 т.

33-ма състезатели застанаха на стартовата бариера за общия старт на класовете МХ и МХ40. Победата във втория манш с аванс от 1.164 грабна отново Мартин Тодоров (M6 Yamaha Racing Team, Yamaha), който си тръгна от мото-полигон „Козар Белене“ с пълен актив от 50 т. На второто място в общото класиране завърши Георги Царев (клас МХ, JRC Motorsport, KTM), а трети се нареди Атанас Петров (АИТ Рейсинг Тийм, КТМ). Подиумът в Гран при Левски в клас МХ40 допълниха съответно Петров с 42 точки и Юлиян Райчев (Панчо Рейсинг Тийм, Kawasaki). В клас МХ топ 3 оформиха Царев с 50 т., Николай Колев (СК Велико Търново, Honda, 44 т.) и Людмил Александров (Мездрея МХ Рейсинг, Yamaha, 36 т.).

Републиканският шампионат по мотокрос продължава на 1-ви и 2-ри юни на мото-полигон „Ридо“ край Самоков.