Майкъл Иванов отново с победа в Суперомото

Майкъл Иванов (Хускварна) записа нов двоен успех, този път в дисциплината супермото.  Състезателят на НСА Моторспорт триумфира в клас OPEN в предпоследния кръг на BMU European SuperMoto Championship, който се проведе на летищен комплекс “Долна Митрополия” и показа, че се намира в перфектна. По едно второ и трето място си размениха Янко Ташев ( МСК Ридо Самоков, ТМ) и Александър Георгиев ( МСК Плевен,КТМ). Заради победата във второто пробягване Георгиев стана втори, а Ташев се качи на третото място за награждаване.

Радостин Михайлов( Несебър мото, КТМ) и Баран Кочаман ( Турция,КТМ) си размениха по една победа в маншовете. В първия Кочаман успя до последните метри удържи натиска на Радостин и да спечели, но във втория Михайлов категорично го победи и се качи на първото място за награждаване с 47 точки. Трети с 40 точки е Живко Иванов ( Диана рейсинг,КТМ).

При най-малките SM65 и в двата манша успех за Енис Байрамов ( 50 точки,Несебър мото, КТМ). Втори пресече финала Никола Досев ( 44 точки,НСА Моторспорт,КТМ), докато с третото място и 40 точки към Турция си тръгна Сечен Тиназ( КТМ).

Следващият последен кръг на BMU European SuperMoto Championship ще бъде на 12 и 13 октомври в Драма, Гърция.