Добро начало за българите в Six Days Crazy Job 2016

Над 100 състезатели с мотори и АTV, сред които и 3 дами, застанаха на старта за неделния пролог на ендуро надпреварата Six Days Crazy Job – 2016, която ще разтърси подножието на Стара планина в периода 31 юли – 5 август.

13872679_1581607315466827_1883575674587669837_n

31.07 – Пролог

В почивния ден атрактивен ендурокрос взриви казанлъшкото село Скобелево, където близо 2000 зрители се радваха на майсторските умения на пилотите да преминават през различни по вид трудни препятствия.

Веднага си пролича сериозната подготовка на българските претенденти за титлата в различните класове. В клас Profi родната ендуро звезда Теодор Кабакчиев (KTM) остана буквално без конкуренция и завъртя 3-те обиколки за 6:05.2, пресичайки първи финалната линия. Той остави на второто място с цели 13.6 секунди пасив миналогодишния победител Бенджамин Дизел (KTM). Третото място в пролога зае Йохан Лайтнер (Gas gas), следван от другите български фаворити Илиян Кузманов (Honda) и Михаил Митов (KTM).

13680773_1259332017411990_1349237217904578173_n

Състезателите от останалите класове трябваше да завъртят по две обиколки. В клас Expert челната тройка окупираха Вилимир Йорданов (KTM) с време 3:41.6 минути, Стефан Бонев (Husaberg, 3:54.8) и Радостин Георгиев (KTM, 3:57.2).

В клас „Сеньор” на върха се оказа Ради Попминчев (Suzuki, 4:28.8), следван от Нено Стефанов (Yamaha, 4:32.3) и Диян Димитров (Beta, 5:01.1).

При „Хобитата” класирането оглави Данаил Тодоров (KTM) с време 4:05.04 минути, следван от Красимир Петков (Gas gas), който остана на 10.3 секунди след него. Трети е Иван Иванов (Beta) с време 4:16.6 минути.

При ATV-тата без изненада първи двете обиколки за 4:11.8 минути завъртя Емил Комаровски (Yamaha), следван от Христо и Красимир Колеви.

При дамите с мотори първа стана Рени Христова (KTM), която сме свикнали да виждаме по-често с АТV, следвана от Патрисия Кафка и Денка Йорданова.

1.08 – I Етап

13887014_1259332614078597_6954598929055187613_n

Същинската част на Six Days Crazy  Job започна с първия ден от навигацията, в който Кабакчиев продължи с перфектното си представяне, преодолявайки тежката дистанция за 06:21:44 часа. Тук другият млад ендуро талант Искрен Генов (Gas gas) показа добра форма и финишира на второто място с време 07.10.26, оставяйки Дизел на третото.

В навигацията на експертите, нещата малко се промениха в сравнение с пролога. Класирането с общо време 5:17:32 часа оглави Теньо Папанов (Yamaha), който остави на малко повече от половин час разлика Вилимир Йорданов. Трети се нареди Васил Шишков.

При „сеньорите” челната тройка окупираха Габриел Тотев (KTM), Емил Братоев (KTM) и Нено Стефанов (Yamaha).

В клас „Стандарт” този път най-бърз се оказа състезателят на Иран Дариош Горбани (KTM), който преодоля дистанцията за 3:37:55 часа, следван от българите Данаил Тодоров и Цанислав Денчев.

При „Експертите” на клас ATV Христо Колев този път излезе пред Емил Комаровски, а третото място допълни Красимир Колев.