Георги Гочев се завърна в професионалния мотокрос след 6 години пауза

Провелият се този уикенд първи кръг от Републиканския шампионат по мотокрос за 2019 определено ще се запомни с няколко момента. Един от тях безспорно е завръщането на републиканския и балкански шампион по мотокрос и СуперМото Георги Гочев в професионалните състезания. Състезателят на МСК Девня Марцианопол се появи на трасето в Гран при Поморие, за да направи една идея по-интересна надпреварата в клас МХ1 през тази година. Гочев показа, че не е загубил форма, записвайки резултат 3-4 в двата манша и 4-та позиция в крайното класиране за кръга.

Riders.Live: Много приятна изненада беше, че те видяхме отново на пистата. Кога ти беше последното състезание?

Георги: Последното професионално състезание, ако мога така кажа, беше през далечната 2013 година, преди да стане инцидента. Август месец се запалих и получих 35% изгаряния 4-та степен. Това стана съвсем неочаквано извън тренировъчния процес.

Riders.Live: Какво се случи в Поморие?

Георги: В първия манш стартирах 1-ви, но на втория завой направих грешка, която ме изпрати на последна позиция. До края на манша успях да стигна и да финиширам на 4-та позиция. Във втория манш стартирах 2-ри. Маншът беше доста интересен, имаше много изпреварвания и атаки. Успях да се преборя за 3-тото място. В крайното класиране останах на 4 позиция.

Riders.Live: Припомни ни малко за себе си и успехите си?

Георги: От 2006 година се занимавам с мотокрос. Започнах от клас 85 сс. Два пъти съм ставал републикански и балкански шампион в клас МХ2 Junior. От 2010 започнах да карам и супермото. Там успях да “открадна“ всички титли включително и европейската.

Riders.Live: 2019-та вече стартира. Смяташ ли, че си готов да спечелиш титлата?

Георги: Нямах възможност да се подготвя както трябва. Тренировките започнаха началото на февруари месец и времето се оказа прекалено малко за подготовка след 6 годишната пауза. Дадох всичко от себе си на състезанието в Порой. Ще се радвам на един безавариен сезон и кариран флаг след всеки манш, а титлата идва при този, който я заслужава