Бронзова година за Виктор Бориславов в BMU Европейския шампионат по мотокрос

2019 година се оказа бронзова за младият ни талант в мотокроса Виктор Бориславов. Роденият в Габрово състезател се представи изключително достойно във финала на BMU Европейския шампионат.

В състезанието, което  се проведе в  Чиолпани (Румъния) на трасето, собственост на един от големите състезатели в северната ни съседка Адриан Радуца българският талант  записа две четвърти места и  спечели 36  точки, а те му бяха достатъчни да задържи третото си място в генералното класиране в клас 85 сс с актив от 161 точки. Ученикът от ПГТ „Пенчо Семов“  можеше да бъде и по-напред в подреждането, ако не беше пропуснатия старт в Сърбия, заради контузията в рамото.

Шампион на балканите за тази година стана Християн Георгиев с 243 точки, следван от представителят на домакините  Золтан Ордог  със 195 точки.

В националният шампионат битката за титлата продължава, като до края на сезона предстоят още два старта – в Айтос на 20-ти октомври и в Благоевград на 10-ти ноември.

В класирането в клас 85 сс лидер е Християн Георгиев с актив от 334 точки, Виктор Бориславов, който спечели последния кръг в Левски, е втори с 274 точки, а трети – Живко Иванов с 245 точки.