Шестият кръг на Auto-Kart се проведе на картинг пистата във Враца

Шестият кръг от националния любителски шампионат по картинг Lotus Sofia Auto-Kart Championship се проведе на картинг пистата в град Враца. Победата този път спечели Данаил Варсано от Lotus SF, който стана първи и в двата състезателни манша. Втори се класира завърналия се след едногодишна пауза Олег Дамянов от Montana Extreme. Трети на подиума се качи победителя в предните два кръга Борис Барболов от Lotus SF. Състезанието пропусна шампиона за 2019 г. Тома Маринов от Pro Racing Team. Той е с контузия на глезена и за съжаление през 2020-та няма да успее да защити титлата си.

И в двата състезателни манша Данаил Варсано беше недостижим за своите съперници. Сериозно предимство за него беше факта, че картовете във Враца все още не са оборудвани с възможност за добавяне на тежести, с цел изравняване на теглото до минимално необходимите 79 кг., което на бързото врачанско трасе има сериозно влияние.

В първия манш Йордан Пенчев от Shadow Kart Team зае втора позиция още в началото, но към края на манша беше застигнат от Борис Барболов и Олег Дамянов, които през цялото време водеха двубой помежду си. Последните 2 състезателни обиколки битката за второто място стана много напрегната, но не настъпи промяна в позициите. Пенчев остана втори, следван от Барболов и Дамянов.

Във втори манш отново се заформи битка зад лидера Варсано, който още след старта излезе начело. Следваха го Олег Дамянов, Борис Барболов, Йордан Пенчев и Калоян Костадинов. Те постоянно разменяха своите места докато Дамянов не се закрепи на втора позиция, а Барболов на трета.