Миналогодишните шампиони при бъгитата Цанко Цанков и Зорница Тодорова отпаднаха в третия състезателен ден на международния оф-роуд рали маратон “Breslau Poland 2020”.

Българският екипаж, който беше лидер във временното класиране при бъгитата, финишира първата част на отсечката на десето място, но не с много голямо изоставане от победителя.

Кошмарът за търновския тим, обаче, се оказа нощната част от етапа, в който Цанков и Тодорова преживяха тежка катастрофа и бъгито им “Can-Am Maverick X3” стана буквално за скрап. За щастие двамата се отърваха без никакви наранявания, но за тях “Breslau Poland 2020” приключи.

Малко по-добре се развиха нещата за Константин Чолаков и Ивайло Жеков също с “Can-Am Maverick X3. Тимът от Бургас завърши дневната част от етапа на осмо място, но в нетипичната за него нощна отсечка пилотът трябваше да върне темпото и те финишираха с 18-о време. В генералното класиране Чолаков и Жеков са на 25-о място, но заради голямото изоставане от първия ден, разликата от лидера в генералното е близо 4 часа.

Така фаворити за победата в класа на SSV-бъгитата се очертават французите Ян Ван Беек и Еманюел Маро.

При автомобилите водач е Франк Стенски (Германия, Mercedes), а при камионите води сънародникът му Том Хойер (Tatra).

При мотоциклетите твърд лидер продължава да е литовецът Андриус Лискус (Honda), а при ATV-четириколките водач със солиден аванс е полският пилот Даниел Раджио (Polaris).

В екстремния клас на Breslau Poland 2020 естонецът Хардо Мере отне лидерството от англичанина Джим Марсдейн при всъдеходните прототипи. Разликата между двамата, обаче, е едва 11:37 минути и може да бъде стопена в преодоляването на едно-единствено блато.
При камионите, участващи в екстремната категория на надпреварата, водач в клас под 7,5 тона продължава да бъде германецът Щефан Браун с Unimog, докато при машините с тегло над 7,5 тона новият лидер е Томас Пьол с IFA, също от Германия.

Предпоследният етап на рали Breslau Poland 2020 обещава да е доста труден, според организаторите дори е най-тежкият в тазгодишното издание. Сложна навигация ще затрудни участниците в крос-кънтри класа, а тези от екстремната категория ще се сблъскат с най-тежките кални и водни препятствия на трасето.