Хамилтън най-бърз в първата свободна тренировка за сезон 2020 в Австрия

Сезон номер 70 във Формула 1 започна с близо 4-месечно закъснение заради пандемията от коронавирус.

Шесткратният световен шампион Люис Хамилтън (Великобритания) с “Мерцедес” беше най-бърз в първата свободна тренировка преди неделното състезание за Голямата награда на Австрия на пистата “Шпилберг”. Британецът постави най-доброто време на 4.318-километровото трасе – 1:04.816 минути.

Неговият съотборник Валтери Ботас (Финландия) остана втори на 0.356 секунди, а трети се нареди Макс Ферстапен (Холандия) с “Ред Бул” на 0.602 секунди.

В класирането следват Карлос Сайнс (Испания) с “МакЛарън”, Серхио Перес (Мексико) с “Рейсинг Пойнт” и Ландо Норис (Великобритания) с “МакЛарън”.

Германецът Себастиан Фетел завърши 12-и. За него това е последен сезон с тима на “Ферари”.

Ferrari driver Sebastian Vettel of Germany steers his car during the first practice session at the Red Bull Ring racetrack in Spielberg, Austria, Friday, July 3, 2020. The Austrian Formula One Grand Prix will be held on Sunday. (AP Photo/Darko Bandic)

Сезонът във Формула 1 трябваше да стартира в средата на март в Австралия, но глобалната пандемия доведе до отлагане или анулиране на първите 10 състезания от календара. Новата програма на стартовете започва с два старта в Австрия (в неделя и на 12 юли), а седмица по-късно е Гран При на Унгария.

Всички състезания се провеждат без публика и при строги санитарни правила.