Фабио Куартаро с най-добро време във втората свободна тренировка преди Гран При на Тайланд

Сателитният пилот на „Yamaha“ Фабио Куартараро бе най-бърз във втората свободна тренировка преди състезанието за Голямата награда на Тайланд, кръг от световния шампионат по мотоциклетизъм на писта.  И четири мотора на конструктора успяха да намерят място в топ 5, като единственият пилот с друга машина бе Джак Милър със сателитен „Ducati“.

Лидерът в генералното класиране Марк Маркес се завърна на пистата след тежкото си падане в първата 45-минутна сесия и приключи сесията на шеста позиция.

Пилотът на „Honda“ подобри постижението на Винялес от първата тренировка още в началните си обиколки и зае челното място в подредбата. През последните 15 минути пилотите на „Yamaha“ започнаха да подобряват все повече темпото, докато Винялес не изпревари в класирането Маркес.

Малко по-късно Куартараро записа още по-добра обиколка и излезе на първо място, следван от Винялес и от съотборника си Франко Морбидели. Милър и Валентино Роси допълниха топ 5.

На седмо място зад Маркес завърши Алейш Еспергаро с „Aprilia“, следван от основния съперник на Маркес за титлата Андреа Довициозо с „Ducati“.

Топ 10 допълни двойката на „Suzuki“ Жоан Мир и Алекс Ринс. Съотборникът на Маркес Хорхе Лоренсо завърши тренировката 20-и, на 1.5 сек зад лидерите.

Пилотът на КТМ Мигел Оливейра претърпя втори инцидент за деня – този път на 11-и завой.