Триумф на Кевин Бенавидес и Honda в рали Андалусия

Пилотът на екипа на Monster Energy Honda Кевин Бенавидес спечели победата в рали Андалусия. Той финишира първи на 7:42 мин. пред класиралия сена второ място Адриен ван Беверен (Yamalube Yamaha Official Rally Team). Трети стана испанецът Лоренцо Сантолино (Sherco TVS Rally Factory). Само 12 сек разделиха втория и третия на подиума.

Последният етап от ралито в Андалусия запази същото ниво на интриги и борбеност, която съпътстваше състезанието през цялата седмица. В 210-километровия последен етап Кевин Бенавидес зае 7-о място, но запази преднината си. Така взе общата победа в състезанието. Бенавидес  държеше под контрол както цялото състезание, така и последното изпитание. Той отстъпи само на 2:48 мин. на победителя за деня Даниел Сандерс (Red Bull KTM Rally Factory Team). Така потвърди позицията си на лидер. Пилотът на Monster Energy Honda финишира с почти 8 минути преди втория.

В последния ден след Сандерс втори финишира Тоби Прайс (Red Bull KTM Rally Factory Team) само на 7 сек. С това Прайс потвърди четвъртото си място. След него пети стана другият пилот на Honda Хоан Бареда, която също показа отлично темпо, като завърши на пето място. Той спечели по-предната 5-а позиция в последния ден. Испанецът спечели един етап и показа завидна скорост на трасето. Шести стана Матиас Валкнер (Red Bull KTM Rally Factory Team).