Световният шампион Теодор Кабакчиев излезе начело след навигацията в клас „Профи“ в надпреварата Three Mountains Hard Enduro Bansko

Световният шампион по СуперЕндуро  Теодор Кабакчиев  излезе начело в класирането в клас „Профи“   в надпреварата Three Mountains Hard Enduro Bansko , първи кръг първият кръг от BG X Enduro Championship.

Състезателят (Ексрийм Рейсинг, КТМ)  стартира първи в съботната навигация и премина по трасето с дължина от 72 километра  за 2:41:40 часа.  Втори на почти 34 минути след габровецът финишира Любомир Иванов (МСК Препараторите) – 3:15:34 часа, а трети на с 40 минути е Илиян Кузманов (СК АФГ ТИМ, Honda) – 3:22:10 часа.

В клас „Екстперт“ най-добро време даде Кристиан Петров (МСК ХАРД РАЙДЪРС,КТМ) – 2:12:36 часа.

При „Сеньорите“ първи в навигацията стана Асан Имамов (ЕНДУРО КЛУБ КОРНИЦА,КТМ) – 2:56:02 часа

В клас „Хоби“ Иван Печев (МСК ЕНДУРО СЕВЛИЕВО, Husqvarna) премина най-бързо по трасето – 2:17:15 часа

В клас „Жени“ победител е единствената участничка, която успя да завърши надпреварата – Габриела Мартинова (СК ЕКСТРИЙМ РЕЙСИНГ, КТМ) – 4:03:57 часа.

Ето и пълните резултати от първия ден:

Навигация1

Организатори на надпреварата  „Три планини хард ендуро Банско” са Мото Дружина Банско, Българската федерация по мотоциклетизъм и Община Банско. Самото състезание е с мотоциклети, преодоляващи изключително впечатляващи естествени и изкуствени препятствия.

Първият кръг от екстремния ендуро шампионат продължава днес от 10 часа в бившата казарма в Банско.

Източник снимки: bgx.bg/, Личен архив