Световният шампион Теодор Кабакчиев спечели надпреварата в клас „Профи“ в състезанието Three Mountains Hard Enduro Bansko

Световният шампион по СуперЕндуро  Теодор Кабакчиев спечели надпреварата  в клас „Профи“ в състезанието Three Mountains Hard Enduro Bansko , първи кръг от BG X Enduro Championship, като събра общо 40 точки от двете дисциплини .

Роденият в Габрово състезател на ЕКСТРИЙМ РЕЙСИНГ с КТМ завърши първи в съботната навигация, както и в днешния ендурокрос. Талантът пресече първи финалната линия и в двата манша.  Втори завърши Любомир Иванов (МСК ПРЕПАРАТОРИТЕ) с актив от 34 точки (12+22), а трети с 30 точки (10+20) е Илиян Кузманов (СК АФГ ТИМ, Honda).

В клас „Екстперт“ първи шампион за сезона е Кристиан Петров (МСК ХАРД РАЙДЪРС,КТМ) с общо 40 точки от двете дисциплини (15+25).

При „Сеньорите“ в първия кръг победител е Асан Имамов (ЕНДУРО КЛУБ КОРНИЦА,КТМ) с актив от 34 точки (9+25). В дисциплината ендурокрос днес с първи позиции и в двете пробягвания на трасето беше Стоян Пачарозов (МСК ЕКСЕНДУРО КЪРНА, КТМ), който стигна до бронза. Среброто стана притежание на Георги Дамянов (МСК ХАРД РАЙДЪРС, Husqvarna) с 34 точки (12+22)

В клас „Хоби“ като победител от Банско си тръгна Камен Дочев с KTM с 37 точки общо (15+22)

В клас „Жени“ първото място заслужи единствената участничка Габриела Мартинова (СК ЕКСТРИЙМ РЕЙСИНГ, КТМ) с актив от 40 точки (15+25)