Петър Петров с първи точки след рестарта на сезона в световния шампионат по мотокрос

Петър Петров спечели първи точки след подновяването на сезона в световния шампионат по мотокрос в Латвия.  Българинът прибави в актива си 4 пункта за генералното класиране. В първия манш роденият в Севлишево пилот успя от 23-та позиция в първата обиколка да влезе в зоната на точките завършвайки на 17-то място.

Във вторият манш, след много по-добър старт (16-ти) Петров прекрати участието си в състезанието в 10-тата обиколка поради технически проблем след падане.

„Това не е  резултатът, който исках да постигна. Има и позитивни неща, а от тях ще извлечем полза“, сподели в социалните мрежи Петър Петров.

След тази надпревара Петър Петров е 25-ти в генералното класиране на шампионата с 11 точки.