Петър Петров с нови 5 точки за световното първенство

Петър Петров с КТМ спечели още пет точки за световното първенство по мотокрос във втория кръг за Голямата награда на Нидерландия.  Пилотът на Team VRT KTM Nordpesca завърши на 21-во място в състезанието, което се проведе на легендарното трасе Валкенсвард.

Роденият в Севлиево състезател вчера направи тежко падане по време на официалните тренировки, но въпреки това днес застана на бариерата.  Българинът финишира на 31-во място в първия манш и на 16-то във втория манш.

Победител във втория кръг е представителя на домакините Джефри Херлнигс с КТМ с актив от 47 (2-ро и 1-во място в двата манша). Със същият актив завърши словенецът Тим Гайзер с Хонда след 1-ва и 2-ра позиция в двете пробягвания на трасето. Трети с 40 точки е Арминас Ясиконис (Литва) с Хускварна.

В генералното класиране след два кръга лидер е Херлингс с 94 точки, следван от Гайзер с 85, а трети е Антонио Кайероли (Италия) с КТМ – 68 точки. Петър Петров е 22-ри с актив от 7 точки.