Петър Петров спечели 8 точки в състезанието за Голямата награда на Лимбург в Белгия

Петър Петров (КТМ) спечели осем точки в клас MXGP в кръга от световния шампионат по мотокрос и зае 18-о място в крайното класиране в състезанието за Голямата награда на Лимбург (Белгия). Българинът е 23-и в света четири кръга преди края на сезона със сбор от 56 точки.

Петров записа силен първи манш и завърши 13-и, но във второто състезание имаше проблеми на старта и тръгна последен, но все пак успя да стигне до 22-то място.

Хорхе Прадо (Испания, КТМ) спечели надпреварата на трасето в Ломел със сбор от 47 точки, а зад него останаха Тим Гайзер (Словения, Хонда) с 45 и Антонио Кайроли (Италия, КТМ) с 38.

Хорхе Прадо: „Беше тежък ден и не се чувствах на 100% готов, но се борих, доколкото можах. Тони и аз направихме добро състезание във втория манш. Дадох „всичко” за тази победа. Наистина съм щастлив. Контузиите в началото на сезона ме принудиха да пропусна времето за подготовка. Сега започвам да се чувствам по-добре и мисля, че е нормално да отнеме известно време, преди да стигна до добро ниво. Сега трябва да се възстановим и да се приготвим за старта в неделя“

Тони Кайроли: „Хареса ми денят. Миналият уикенд не беше така, защото всички знаят, че мога да карам пясъка. Днес все още не направих най-доброто, което мога на пясък, но вторият манш беше добър и имах приятно усещане на мотора. Направих няколко грешки. Бях малко по-бърз от Хорхе на някои места, но нямах шанса да го изпреваря отново и [Ромен] Февр се приближаваше зад мен. Опитвах се да спечеля победата, но Хорхе направи добро състезание. Той си заслужи победата. Ще се опитаме да бъдем по-добри в неделя и със сигурност ще се боря за победата. “

Защитаващият титлата си Гайзер е лидер в класирането с 533 точки и 55 повече от Кайроли. Прадо е трети с още две точки пасив преди третия пореден кръг в Ломел тази неделя.