Петър Петров спечели 9 точки в надпреварата за Голямата награда на Фландрия и вече е 23-ти в подреждането за СШ

Петър Петров с КТМ спечели девет точки в състезанието за Голямата награда на Фландрия, кръг от  световния шампионат по мотокрос в клас MXGP, което го придвижи на 23-о място в генералното класиране след 13/18 кръга,.

Роденият в Севлиево пилот завърши първото състезание в 450-кубиковия клас на 12-а позиция и то пред 9-кратния световен шампион Антонио Кайроли (Италия, КТМ).

Българинът обаче бе част от масово сблъскване в началото на втория манш и отпадна малко след старта.

Тим Гайзер (Словения, Хонда) спечели надпреварата на трасето в Ломел, като събра 47 точки, след едно второи и едно първо място. Французинът Готие Полен с Ямаха беше най бърз в първото излизане на трасето, финишира 5-ти във второто и се поздрави с втора позиция за GP-то с 41 точки. Трети завърши Хорхе Прадо (Испания, КТМ) с актив от 38 точки (3-то и 4-то място) .

Гайзер води с актив от 488 точки  в генералното класиране, като има 48 повече от Кайроли, а Прадо е трети с още 11 пасив.