Петър Петров под въпрос за старта в Чехия, все още изпитва болки в китката

Петър Петров няма яснота дали ще стартира в 14-тия кръг от световния шампионат по мотокрос за Голямата награда на Чехия в клас MXGP въпреки, че фигурира в стартовите списъци. Причината – пилотът на „North Europe Racing КТМ“ все още изпитва силни болки в китката. Въпреки неразположението преди няколко дни българинът взе участие в последния кръг от шампионата на Холандия, като завърши съответно на 7 и 8-мо място в двата манша и е 4-ти в крайното подреждане за сезона.

Припомняме, че контузията беше причината Петров да пропусне три кръга от първенството на планетата – този за Гран При на Германия и двата старта в Индонезия.

„Участвах в холандския шампионат  за да мога да си запазя четвъртото място в първенството. Не бях готов на 100 процента, доста ме боли китката. Разликата между четвърти и петия обаче беше само 10 точки и това ме мотивира да застана на бариерата. Заради силните болки първите десетина минути карах горе-долу с добро темпо. След това намалих, защото заради скоковете болката се засили и на сигурно завърших 7-ми. Между маншовете не бях сигурен дали ще стартирам във втория манш, където потеглих 8-ми и горе-долу през цялото време се движех на тази позиция. На края карах доста бавно, но исках само да финиширам и да взема добри точки. Успях, завърших четвърти за сезона, което е доста добро постижение с оглед на това, че първите трима са заводски пилоти“, сподели специално за „Riders Live“ Петър Петров.

“Не съм сигурен дали ще участвам в състезанието в Чехия. Вчера бях на преглед, защото имам усложнения в китката. Днес ще опитам да тренирам за да видим как ще се чувствам. Все още обмисляме най-добрия за мен вариант. Решението дали ще участвам в състезанието на трасето “Локет” ще го вземем до края на деня. Надявам се скоро да се възстановя напълно за да се боря за добри класирания.“, завърши роденият в Севлиево състезател.