Петър Петров и Николай Малинов са в стартовите списъци за световния и европейския шампионат в Латвия

MXGP на Латвия ще бъде домакин на първото от трите състезание от рестарта на световния шампионат по мотокрос, което ще се проведе на 8-9 август. Пясъчното трасе Кегумс ще приеме и кръга от европейското първенство в класове EMX250 и EMX Open!

В стартовият списък в клас MXGP от шампионата на планетата заявка за участие е подал Петър Петров, а в този на европейското в клас ЕХ250 Николай Малинов.

Стартови списъци за Гран При Латвия

NTRY LIST MXGP

1            3            Febvre  Romain Kawasaki           

2            4            Tonus   Arnaud Yamaha              

3            6            Paturel Benoit   Honda               

4            7            Leok      Tanel    Husqvarna        

5            10          Vlaanderen        Calvin   Yamaha

6            17          Butron  Jose       KTM     

7            21          Paulin   Gautier Yamaha

8            24          Simpson             Shaun   KTM

9            25          Desalle Clement              Kawasaki           

10          27          Jasikonis             Arminas              Husqvarna        

11          29          Jacobi   Henry   Yamaha

12          33          Lieber   Julien    Honda 

13          43          Evans    Mitchell              Honda 

14          61          Prado    Jorge     KTM     

15          64          Covington          Thomas Yamaha

16          77          Lupino  Alessandro        Yamaha

17          84          Herlings              Jeffrey  KTM     

18          89          Van Horebeek   Jeremy Honda 

19          91          Seewer Jeremy Yamaha

20          92          Guillod Valentin              Honda

21          93          Bengtsson          Jonathan            Husqvarna        

22          116        Sabulis  Karlis     KTM     

23          128        Monticelli           Ivo         GASGAS             

24          152        Petrov   Petar     KTM     

25          189        Bogers  Brian     KTM     

26          211        Lapucci Nicholas             KTM

27          222        Cairoli   Antonio KTM     

28          226        Koch      Tom      KTM     

29          243        Gajser   Tim        Honda 

30          259        Coldenhoff        Glenn    GASGAS             

31          297        Gole      Anton   Honda 

32          321        Bernardini          Samuele             Yamaha

33          391        Karro    Matiss  Husqvarna        

34          555        Guryev Artem   Honda 

35          747        Cervellin             Michele Yamaha

36          777        Bobryshev          Evgeny  Husqvarna        

37          811        Sterry    Adam    KTM     

38          911        Tixier    Jordi      KTM     

ENTRY LIST MX2                                                   

1            11          Haarup Mikkel  Kawasaki           

2            14          Beaton Jed        Husqvarna        

3            19          Olsen    Thomas Kjer       Husqvarna        

4            28          Vialle    Tom      KTM     

5            39          Van De Moosdijk             Roan     Kawasaki           

6            47          Malkiewicz         Bailey    Honda 

7            70          Fernandez          Ruben   Yamaha

8            75          Roosiorg             Hardi    KTM     

9            83          Renkens             Nathan KTM     

10          98          Vaessen              Bas        KTM     

11          102        Sikyna   Richard KTM     

12          104        Sydow  Jeremy GASGAS             

13          105        Genot   Cyril      Yamaha

14          115        Dickinson           Ashton KTM

15          118        Rubini   Stephen              Honda 

16          124        Teresak Jakub    KTM     

17          142        Haavisto             Jere       Yamaha

18          161        Östlund Alvin     Honda 

19          172        Boisrame            Mathys Kawasaki           

20          184        Carpenter          James   Husqvarna        

21          193        Geerts  Jago      Yamaha

22          199        Crawford            Nathan Honda 

23          240        Horgmo              Kevin     KTM     

24          253        Pancar  Jan        KTM     

25          258        Nermann            Johannes            Husqvarna

26          275        Furbetta             Joakin   KTM     

27          303        Forato  Alberto Husqvarna        

28          326        Gilbert  Josh      Husqvarna        

29          401        Pihlak    Egert     KTM     

30          426        Mewse Conrad KTM     

31          443        Vesterinen         Matias  KTM     

32          516        Laengenfelder   Simon   GASGAS             

33          711        Hofer    Rene     KTM     

34          783        Toriani  Enzo      Husqvarna        

35          919        Watson Ben       Yamaha

36          959        Renaux Maxime              Yamaha

EMX250 Entries

1 7 Spies Maximilian Husqvarna GER DMSB Husqvarna Junior Racing Maddii

2 10 Oliver Oriol KTM ESP RFME

3 12 Vesilind Henry Husqvarna EST EMF A1M Husqvarna

4 13 Chanton Maurice KTM SUI FMS Creymert Racing

5 14 de Wolf Kay Husqvarna NED KNMV Rockstar Energy Husqvarna Factory Racing

6 19 Pumpurs Mairis Yamaha LAT LAMSF Yamaha Europe EMX125 MJC

7 22 Facchetti Gianluca Yamaha ITA FMI Hutten Metaal Yamaha Racing

8 26 Edberg Tim Yamaha SWE SVEMO

9 27 Mills Christopher Yamaha GBR KNMV JK Racing Yamaha

10 32 Conijn Marcel KTM NED KNMV

11 38 Kovacs Adam Zsolt Husqvarna HUN MAMS Husqvarna Maurer Racing Team

12 40 Michelis Martin KTM EST EMF

13 42 Koskinen Kimi KTM FIN SML 137 KTM Motorsport

14 48 Collings Adam KTM GBR ACU F4E racing KTM

15 51 Wagener Adrien Husqvarna BEL FMB

16 56 Corti Lorenzo KTM ITA FMI MAGGIORA PARK RACING TEAM

17 60 Grothues Caleb Suzuki AUS FMI

18 69 Olsson Filip Husqvarna SWE SVEMO SIXTYTWO Motosport Husqvarna Team

19 72 Everts Liam KTM BEL FMB KTM Liamski

20 73 Delbrassinne Romain KTM BEL FMB

21 78 Louis Axel Honda FRA FFM Honda 114 Motorsports

22 86 Del Coco Matteo KTM ITA FMI

23 101 Guadagnini Mattia Husqvarna ITA FMI Husqvarna Junior Racing Maddii

24 107 Jonrup Emil KTM SWE SVEMO KTM DIGA Junior Racing

25 110 Puccinelli Matteo Yamaha ITA FMI Ghidinelli racing s.s.d s.r.l.

26 137 Quarti Yuri Husqvarna ITA FMI

27 144 Freimanis Kristians KTM LAT LAMSF

28 164 Malinov Nikolay KTM BUL BMF

29 180 Ambjörnson Leopold Husqvarna SWE SVEMO

30 181 Vander Auwera Julian Husqvarna BEL FMB

31 183 Locurcio Lorenzo Kawasaki VEN FFM BUD Racing Kawasaki

32 184 Carpenter James Husqvarna GBR ACU

33 191 Mackonis Erlandas Husqvarna LTU LMSF

34 192 Meier Glen Yamaha DEN DMU JK Racing Yamaha

35 198 Benistant Thibault Yamaha FRA FFM Hutten Metaal Yamaha Racing

36 200 Diserens Luca Honda SUI FMS Honda Racing Assomotor

37 209 Cenerelli Gianmarco Husqvarna ITA FMI

38 217 Wade Eddie Jay KTM GBR RFME Hitachi KTM fuelled by Milwaukee

39 220 Giuzio Raffaele Yamaha ITA FMI SDMCORSE-YAMAHA

40 239 Florian Lion KTM GER DMSB WZ-RACING

41 242 Verbruggen Kjell KTM NED KNMV

42 244 Buelow Max KTM GER DMSB WZ-RACING

43 247 Miot Florian KTM FRA FFM

44 261 Talviku Jorgen-Matthias Husqvarna EST EMF

45 268 Maupin Thibault KTM FRA FFM Team VRT Nordpesca Holland

46 270 Guyon Tom KTM FRA FFM Team VRT Nordpesca Holland

47 300 Ludwig Noah KTM GER DMSB

48 343 Voronkov Veniamin Suzuki RUS MFR

49 368 Nilsson Samuel Yamaha ESP RFME

50 392 Gouwenberg Koen Husqvarna NED KNMV

51 403 Boegh Damm Bastian KTM DEN DMU WZ-RACING

52 411 Stuurman Kjeld KTM NED KNMV

53 422 Mc Lellan Camden Husqvarna RSA KNMV No Fear/Jumbo BT Racing Team

54 430 Malin Wiljam KTM FIN SML A1M Husqvarna

55 440 Appelt Marnique KTM GER DMSB

56 444 Soulimani Saad Husqvarna FRA FFM Team VRT Nordpesca Holland

57 474 Van Essen Twan KTM NED KNMV Marchetti Racing Team KTM

58 505 Lüning Arvid KTM SWE SVEMO

59 517 Gifting Isak KTM SWE SVEMO

60 563 Dieudonne Wesly KTM BEL FMB

61 592 Gustafsson Axel Husqvarna SWE SVEMO

62 637 Sileika Tomass KTM LAT LAMSF

63 651 Vettik Meico KTM EST EMF

64 696 Gwerder Mike KTM SUI FMS Team VRT Nordpesca Holland

65 720 Goupillon Pierre Kawasaki FRA FFM BUD Racing Kawasaki

66 733 Tilk Kaarel Husqvarna EST EMF

67 741 Volovich Daniel KTM BLR BFMS KTM DIGA Junior Racing

68 757 Zuks Rainers Husqvarna LAT LAMSF

69 817 Meuwissen Raf Husqvarna NED KNMV No Fear/Jumbo BT Racing Team

70 912 Rizzi Joel Husqvarna GBR ACU PAR Homes RFX Husqvarna 

EMX Open Entries

1 3 Tuani Federico Husqvarna ITA FMI Husqvarna Junior Racing Maddii

2 9 Rannikko Rene Husqvarna FIN SML

3 18 Jazdauskas Domantas Husqvarna LTU LMSF

4 21 Silander Emil KTM FIN SML

5 43 De Bortoli Davide Honda ITA FMI

6 53 Smets Greg KTM BEL FMB

7 61 Snikers Arnolds Yamaha LAT LAMSF

8 62 Lusbo Andero Husqvarna EST EMF

9 65 Matikainen Juuso Husqvarna FIN SML

10 108 Ekerold Stefan Suzuki GER DMSB

11 124 Ubach Simeo Husqvarna ESP RFME

12 132 Kutsar Karel KTM EST EMF

13 147 Sihvonen Miro Husqvarna FIN SML

14 156 Lucas Jamie KTM NED KNMV

15 171 Tornau Fynn-Niklas KTM GER DMSB

16 199 Rauk Tanel KTM EST EMF

17 232 Michek Martin KTM CZE ACCR

18 270 Barbaglia Eugenio Husqvarna ITA FMI Husqvarna Junior Racing Maddii

19 271 Vasicek Stanislav KTM CZE ACCR NR83

20 302 Toendel Cornelius Honda NOR NMF JWR Racing

21 360 Dixon Nathan Husqvarna GBR ACU PAR Homes RFX Husqvarna

22 410 Mägi Indrek Kawasaki EST EMF

23 424 Schepers Wesley KTM NED KNMV

24 472 Ubach Sala Salvador Husqvarna ESP RFME

25 485 Savaste Kim KTM FIN SML 137 KTM Motorsport

26 537 Wedage Damian KTM NED KNMV

27 610 Sjoholm Mads KTM DEN DMU

28 715 Janssen Jaap KTM NED KNMV

29 822 Bolink Mike KTM NED KNMV

30 991 Staszkiewicz Szymon KTM POL PZM

Програма на състезанието Гран При Латвия

2020_MXGP_of_Latvia_Timetable