Осмо място за Теодор Кабакчиев в Германия и още 21 точки за генералното класиране

Теодор Кабакчиев (Екстрийм Рейсинг, КТМ) не успя да реализира огромните си възможности във втория кръг от световния шампионат по СуперЕндуро под егидата на Световната федерация по мотоцикетикъм (FIM).

Българинът, който записа подиум в първия кръг не успя да повтори постиженението в Риза (Германия) въпреки добрата позиция на стартовата решетка.

Роденият в Габрово пилот поведе в първия манш на клас „Джуниър“ (пилоти до 23 години), като дори успя да направи и комфортна разлика на конкурентите си, но във втората обиколка допусна грешка в каменна секция преди на най-трудното препятствие от трасето и загуби аванса си. Падането не беше единственият проблем – от удара се пръсна задния амортисьор на мотора му. Тедодор все пак успя да завърши манша, но чак на 13-та позиция.

В паузата преди втория финал амортисьорът беше сменен, но със стоков и това като цяло повлия негативно на представянето на Кабакчиев в остатъка от състезанието. Във втория манш той беше забавен от други пилоти след старта и остана 11-ти, а до края на 6-те минути плюс 2 обиколки успя да си проправи път само до 7-та позиция.

В манш №3 младата ни надежда взе холшота и поведе след първия завой, но бързо загуби лидерската си позиция, а в последствие потъна още назад в класирането до крайното 5-то място.

Резултатът в Германия (13-7-5) донесе на Теодор Кабакчиев актив от 21 точки, като завърши на 8-ма позиция в подреждането.

В генералното класиране за шампионата пилотът с номер 23 е на 4-то място със 71 точки.

С победи и в трите манша в Риза, Тай Кулинс (ТМ, САЩ) взе пълен актив от 60 точки и увеличи преднината си на върха в шампионата. Американецът вече е със 112 точки, с 97 е германецът Леон Хентчел (Хускварна), който записа 3-3-2 на своя земя, а трети с 82 точки е французинът Адриен Жакон (КТМ, 2-4-4 в Риза).

Третият кръг от Световния шампионат по СуперЕндуро е след две седмици, на 18-ти януари в Ла Коруня (Испания).