Над 10 000 души на 63-ия традиционен мотокрос в Бобошево

Над 10 000 души изгледаха 63-ия пореден традиционен мотокрос в Бобошево, който се провежда без прекъсване от 1956 година досега. Любителите на мотоциклетния спорт видяха 78 пилоти във всички класове да карат в състезателните маншове.

На официалното откриване бяха поканени легенди в мотокроса от различни поколения, като един от тях Павел Наков-Пако е карал още в първото състезание преди 63 години.

88 годишният Наков беше награден със специален плакет от Българската федерация по мотоциклетизъм и получи много пожелания за здраве и дълголетие.

Най-малките пилоти в клас до 50 кубически сантиметра отново бяха най-аплодирани от публиката, защото момчетата от 4 до 8 годишна възраст направиха много интересни два манша. Николай Павлов ( КТМ) си заслужи първото място на подиума, след като си размениха по една победа със Симеон Тодоров ( Ямаха). Заради успеха си във втория манш Павлов триумфира с голямата купа, Тодоров остана втори, а трети Андрей Замфиров (КТМ).

Мотоциклетистите в класове МХ 65 и МХ 85 караха заедно, но с отделни класирания за награждаването.

Дани Цанков ( Ямаха) победи конкурентите си при 65 кубиковите машини, Илия Димитров (КТМ) завърши втори, трети стана Александър Тасев (Ямаха) .

Малшанс за спечелилия първия манш Мирослав Димитров (Ямаха) в МХ 85, който две обиколки преди края на втория спука гума и не успя да продължи. Въпреки това Димитров зае третата позиция в крайното подреждане. Победата в класа завоюва Тервел Замфиров ( КТМ), Георги Илиев (КТМ) финишира в Бобошево на второто място.

Майкъл Иванов ( КТМ) беше решил да кара в МХ1, а не както през целия сезон – в МХ2, но въпреки това показа,че се намира в отлична форма и изпревари конкурентите си и в двата манша. След него на подиума се качиха Алекс Димитров (Хонда), който за първи път участва в този клас, и Любомир Васев ( Ямаха), завършил трети.

В МХ2 Димитър Грозданов ( КТМ) триумфира пред Виктор Бориславов ( КТМ) и Хакан Халми ( КТМ).

Бобошевският пилот Емилиян Георгиев ( Хонда) стана победител в клас МХ. Владимир Попов ( Кавазаки) стана втори, а Николай Колев ( Хонда) финишира на третото място .

Президентът на БФМ Богдан Николов  връчи специален приз на кмета на Бобошево Крум Маринов за отличната организация като домакини  и му пожела мотокроса в Бобошево да продължи още много години.

Всички състезатели, които се качиха на подиума, получиха и по една дамаджана с местно произдводство червено вино, като тази традиция се спазва още от 1956 година.

Следващото голямо мотоциклетно събитие , което предстои, е Night of the jumps – финалния кръг на Световния шампионат по мотокрос – фрийстайл, на 14 декември в Арена Армеец.