Мотокрос: Майкъл Иванов 10-ти в първия манш на EMX250 във Великобритания

Чудесно стартира участието си в Европейсикия шампионат по мотокрос Майкъл Иванов (KTM), който завърши на 10-то място в състоялия се днес първи манш на клас ЕМХ250 за Гран при на Великобритания. Днес на трасето „Матърлей Бейсин“ се проведоха свободните тренировки и квалификациите за Гран при на Великобритания – II-ри кръг от Световния шампионат.

Освен Майкъл Иванов, в състезанията на Острова утре ще видим още двама българи. Петър Петров (North Europe Racing, KTM) финишира на 26-то място в квалификацията на клас МХGP днес, а Хакан Халми (VAMO Racing Team) направи дебют в МХ2 с 36-та позиция.

В клас MXGP най-бърз днес беше словенецът Тим Гайзер (Honda), а втори на 8.020 секунди след него завърши Антонио Кайроли (Италия, КТМ). Подиумът с 19.823 секунди допълни Джереми Ван Хорбийк (Белгия, Honda).

В клас MX2 първи днес стана Томас Олсен (Husqvarna), следван от Хенри Якоби (Kawasaki, +6.037) и Бен Уотсън (Yamaha, +7.161) .

Състезателните маншове за Гран при на Великобритания стартират утре от 14:00 часа и ще бъдат излъчвани пряко по Евроспорт 2.