Многобройно участие на автокроса в Силистра

На пистата в село Калипетрово до Силистра се проведе вторият кръг от Националния шампионат по автокрос. За разлика от първия кръг, тук участниците бяха много повече. Вече стана ясно, че шампионат ще има през 2020 г. и състезателите в двете дивизии – Бъги и Супер бъги дойдоха за да премерят сили на трасето и да се забавляват. Има промяна в Специалния правилник на дисциплината за 2020 г., според която, всеки който стартира в свободната тренировка – получава 10 точки към актива си за крайното годишно класиране. Нека не забравяме и че основната част от пилотите по автокрос са от североизточна България и състезанието в Силистра им е съвсем близо.

Снимки Виржиния Янкова

Победител в Дивизия Бъги стана Димитър Калев от Тони старт Силистра с фолксваген. Калев не участва в първия кръг от шампионата в Челопеч и засега остава по-назад във временното класиране. След надпреварата в Силистра временен водач е Бойко Янков от Яворов Чирпан с хаябуза. Той излезе начело с победата си в Челопеч и второто място тук.

Победители в Дивизия Бъги:

1. Димитър Калев от Тони старт с фолксваген
  2. Бойко Янков от Яворов Чирпан с хаябуза
  3. Галин Георгиев от Тони старт с фолксваген
Снимка на Виржиния Янкова.

В Дивизия Супер бъги на старт застанаха 12 пилота. Това е една доста добра бройка, имайки предвид, че на Челопеч техния брой беше едва четирима. От тази дивизия бяха декласирани двама състезатели – Васил Стефанов и Валентин Георгиев, защото след финалната серия не вкараха своите машини в закрит парк, както е по правилник. Победител в Супер бъги стана Огнян Атанасов от София град с ауди. С второто си място от Челопеч той е и времения водач в тази дивизия.

Победители в Дивизия Супер бъги:

1. Огнян Атанасов от София град с ауди
  2. Петко Илиев от Яворов Чирпан с ауди
  3. Григорий Стефанов от София град с ланчия

Следващият трети кръг от Националния шампионат по автокрос е предвидено да се проведе на 12-13 септември в Чирпан.